روایت سردار اسداللهی از میزان علاقه مردم کرمانشاه به سپاه
روایت سردار اسداللهی از میزان علاقه مردم کرمانشاه به سپاه

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: سردار حسین اسداللهی فرمانده لشگر ۲۷ محمد رسول الله تهران در در مراسم تقدیر از جهادگران فعال در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب که تحت عنوان سرپل جهاد عصر امروز (چهارشنبه) در سالن اجلاس سران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: زلزله کرمانشاه دو نوع لرزش در پی داشت. یک لرزه اول […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: سردار حسین اسداللهی فرمانده لشگر ۲۷ محمد رسول الله تهران در در مراسم تقدیر از جهادگران فعال در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب که تحت عنوان سرپل جهاد عصر امروز (چهارشنبه) در سالن اجلاس سران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: زلزله کرمانشاه دو نوع لرزش در پی داشت. یک لرزه اول عاملی طبیعی داشت که باعث تخریب خانه‌های مردم سر پل ذهاب شد. یک لرزه نیز در دل امت اسلامی افتاد تا با تمام وجود به کمک هم وطنان خود بیایند.

وی افزود: حرکتی که مردم در زلزله اخیر داشتند، در هیچ یک از زلزله‌های قبل اتفاق نیفتاد. در سال‌های دفاع مقدس یکبار زلزله جنگ تحمیلی و حمله صدام باعث به خاک و خون کشیده شدن مردم این منطقه شد. همانطور که حضرت آقا فرمودند: زلزله کرمانشاه باعث شد تا ما به عقب ماندگی‌های باقی مانده از زمان جنگ در این منطقه نیز رسیدگی شود.

سردار اسداللهی تصریح کرد: مردم سرپل ذهاب در سال‌های جنگ تحمیلی با وجود اینکه در معرض تهدید ارتش صدام بودند، ولی خانه‌های خود را ترک نکردند و با شجاعت از خاک ایران دفاع کردند. به اعتقاد بنده مردم ایران به خوبی دِین خود را به مردم سرپل ذهاب که از زمان جنگ باقی مانده بود، ادا کردند.

فرمانده لشکر ۲۷ خاطر نشان کرد: در روز‌های اول زلزله افرادی زیادی آمدند و پس از گرفتن عکس یادگاری به جای گرفتن دست مردم زلزله زده شروع به تخریب و بزرگنمایی تخریب‌ها و وضعیت مردم کردند. ولی به فضل خدا امت اسلامی برای کمک به زلزله زدگان سرپل ذهاب به بهترین شکل با هم متحد شدند.

وی گفت‌:مردم ایران نشان دادند که اگر قرار باشد در قبال مسئله‌ای با هم متحد شوند صحنه‌های تکرار نشدنی و باشکوهی را رقم خواهند زد. یک گروهی از مردم در این مناطق بودند که به دلیل بافت اجتماعی و قومی که در منطقه وجود دارد به تعبیر رهبر انقلاب دارای محرومیت‌هایی بودند و به فرمان ایشان قرار بر این شد که تلاش شود تا این محرومیت‌ها ترمیم شود.

سردار اسد اللهی اظهار داشت: حضور نیرو‌های جهادی در مناطق زلزله زده به واقع باعث بازگشت امید به مردم سرپل ذهاب شد و مردم روستا‌های زلزله زده باور کردند که فراموش نشده‌اند و سخنان مقام معظم رهبری که شخصا به مناطق زلزله زده آمدند روی زمین نمانده است. محبتی که امروز میان نیرو‌های جهادی و مردم سرپل ذهاب و روستا‌های آن ایجاد شد مثال زدنی است و نیرو‌های جهادی ما هیچگاه فرقی بین مردم اهل حق با دیگر مردم زلزله زده قائل نشده اند.

فرمانده لشکر ۲۷ با بیان خاطره‌ای از مردم زلزله زده سرپل ذهاب، عنوان کرد: یکی از مردم بومی منطقه یک روز مطلبی تاثیرگذار به من گفت. او گفت: از این پس هرگاه که شما و نیروهایتان به منطقه ییایید من صورتم را کف پای شما بچه‌های جهادی می‌گذارم او ادامه داد که پیش از این اعتقاد ما نسبت به شما به گونه‌ای بود که راضی به نفس کشیدن شما نبودیم؛ و امروز تازه فهمیده ایم که دوست کیست و دشمن کیست. ظهری که افتتاحیه خانه‌ها در کوئیک بود قرار شد با خانواده شهدایی که خانه‌های ساخته شده به نام شهیدشان است، به محل این خانه‌ها برویم. هنگامی که کلید خانه‌ها را به خانواده‌های زلزله زده تحویل دادیم، شاهد گریه آن‌ها بودیم. وقتی علت این گریه سوزناک را از آن‌ها جویا شدیم، گفتند که فکر نمی‌کردیم یک روزی ما که از اهل سنت هستیم در کنار خانواده شهدای شیعه در خانه‌هایی که بچه‌های جهادی برایمان ساخته اند هم سفره شویم یا در یک صف واحد نماز بخوانیم.

وی در پایان تاکید کرد:‌بچه‌های جهادی ثابت کردند که می‌توان به جوانان دهه ۶۰ و ۷۰ اعتماد کرد. چراکه همانطور که وعده داده بودند، خانه‌ها را در موعد مقرر به مردم زلزله زده واگذار کردند.

[ad_2]

Source link