زنگنه تمایلی به اجرای توافقات ایران و روسیه ندارد :: خبرگزاری خانه ملت
زنگنه تمایلی به اجرای توافقات ایران و روسیه ندارد :: خبرگزاری خانه ملت

[ad_1] سیدمحمدجواد ابطحی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص  راه اندازی ساز و کار ویژه مالی بین ایران و اروپا تا پیش از تحریم‌‎های آبان ماه آمریکا، اظهار داشت: ابداً به روابط بین ایران و اتحادیه اروپا برای ادامه حیات برجام پس از خارج شدن آمریکا از توافق هسته‌ای امیدوار نیستم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی […]

[ad_1]

سیدمحمدجواد ابطحی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص  راه اندازی ساز و کار ویژه مالی بین ایران و اروپا تا پیش از تحریم‌های آبان ماه آمریکا، اظهار داشت: ابداً به روابط بین ایران و اتحادیه اروپا برای ادامه حیات برجام پس از خارج شدن آمریکا از توافق هسته‌ای امیدوار نیستم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت حاضر نیست به چین و روسیه نزدیک شود، بیان کرد: بعد از اینکه آقای ولایتی به روسیه سفر کرد و گفت‌وگوهایی را با ولادمیر پوتین رئیس جمهور این کشور انجام داد، راه‌ها برای توسعه روابط ایران و روسیه در دوران تحریم‌هایی که آمریکا وضع کرده، باز شد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: حدود ۹ ماه است که جمهوری اسلامی ایران در چین سفیر ندارد و این شرایط نشان می‌دهد که دولت تمایلی به توسعه روابط با چین و روسیه ندارد.

دولت اهتمامی به همکاری نفتی با روسیه ندارد

ابطحی با بیان اینکه پوتین قطعا از تحریم‌های نفتی ایران نفع می‌برد، ادامه داد: اگر بتوانیم ۵۰۰ هزار بشکه نفت به روسیه بدهیم و پول آن را از این کشور بگیریم، هیچ ایرادی ندارد و نتایج مثبتی نیز حاصل می‌شود ولی دولت اهتمامی به این موضوع ندارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: توافق ولایتی و پوتین در سفر اخیرِ فرستاده ایران به مسکو این بود که ۵۰ میلیارد دلار خط اعتباری روسیه در ایران ایجاد شود ولی وزیر نفت هیچ تمایلی برای افزایش همکاری با روسیه نداشت.

مقام معظم رهبری بر افزایش روابط با چین و روسیه تاکید دارند

وی افزود: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بر نگاه به شرق و افزایش روابط با کشورهایی مانند چین و روسیه تاکید کرده‌اند.

به خاطر دارم که در سال ۵۸ آقای حسن روحانی رئیس جمهور فعلی در دانشگاه ملی سابق (شهید بهشتی فعلی) سخنرانی می‌کرد و در آنجا بیان کرد که اگر قرار بر این باشد که به سمت یکی از بلوک‌ها برویم، ما رابطه با آمریکا را ترجیح می‌دهیم

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در پاسخ به این سوال که چرا دولت تمایلی به پیگیری توافقات آقای ولایتی نداشته است؟ گفت: به خاطر دارم که در سال ۵۸ آقای حسن روحانی رئیس جمهور فعلی در دانشگاه ملی سابق (شهید بهشتی فعلی) سخنرانی می‌کرد و در آنجا بیان کرد که اگر قرار بر این باشد که به سمت یکی از بلوک‌ها برویم، ما آمریکا را ترجیح می‌دهیم./

پایان پیام

[ad_2]

Source link