سرعت عمل بیشتر در واگذاری اموال مازاد بانک‌ها، خواسته رئیس‌جمهور
سرعت عمل بیشتر در واگذاری اموال مازاد بانک‌ها، خواسته رئیس‌جمهور

[ad_1] سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به ابراز رضایت رئیس‌جمهور از گزارش وزارت متبوع در خصوص واگذاری شرکت‌ها و اموال مازاد بانک‌ها در آخرین جلسه هیات دولت گفت: رئیس‌جمهور در عین حال خواستار سرعت عمل بیشتر نظام بانکی در واگذاری‌ها هستند. به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از شبکه اخبار اقتصادی […]

[ad_1]

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به ابراز رضایت رئیس‌جمهور از گزارش وزارت متبوع در خصوص واگذاری شرکت‌ها و اموال مازاد بانک‌ها در آخرین جلسه هیات دولت گفت: رئیس‌جمهور در عین حال خواستار سرعت عمل بیشتر نظام بانکی در واگذاری‌ها هستند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، سیدرحمت‌اله اکرمی در جلسه‌ای که با حضور مدیران عامل بانک‌ها به منظور بررسی عملکرد و مسایل و مشکلات بانک‌ها در واگذاری شرکت‌ها و اموال مازاد برگزار شد، طی سخنانی، با اعلام خبر فوق، افزود: رضایت رئیس‌جمهور وظایف ما را سنگین‌تر می‌کند، چراکه نشان می‌دهد دولتمردان به صورت جدی، روند واگذاری‌ها را پیگیری می‌کنند.

بنا بر این گزارش، امیر باقری معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد نیز در این جلسه، با تقدیر از تلاش مدیران بانکی برای انجام وظایف قانونی در ارتباط با واگذاری شرکت‌ها و اموال مازاد بانک‌ها، برخی مشکلات پیش روی واگذاری‌ها را تشریح کرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد، به منظور تسهیل و تسریع در واگذاری شرکت‌ها، کمیته‌ای، حسب مورد، با حضور نمایندگان بانک‌ها، سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد تشکیل شود و همچنین سازمان بورس و اوراق بهادار نیز اقدامات لازم را به منظور تسهیل و تسریع در پذیرش شرکت‌های تحت تملک بانک‌ها در بورس و فرابورس انجام دهد.

موضوع واگذاری برخی شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌ها از طریق سازمان خصوصی‌سازی به طور وکالتی و با رعایت قوانین و مقررات مربوط، واگذاری شرکت‌ها از طریق تشکیل صندوق‌های قابل معامله در بورسETF  و انجام اقدامات لازم برای اخذ مصوبه مراجع ذیربط در خصوص واگذاری‌ها و اقدام جدی بانک‌ها در واگذاری دارایی‌های مازاد مطابق برنامه زمان‌بندی مورد توافق با وزارت اقتصاد ازجمله دیگر موضوعات این جلسه بود.

نوشته سرعت عمل بیشتر در واگذاری اموال مازاد بانک‌ها، خواسته رئیس‌جمهور اولین بار در رسانه مناطق آزاد. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link