سفر ۲روزه ریاست جمهوری به آذربایجان
سفر ۲روزه ریاست جمهوری به آذربایجان

[ad_1] خبرگزاری فارس: استاندار آذربایجان‌شرقی از موافقت کنسرسیوم بانک‌ها برای تأمین مالی ۳ هزار میلیارد تومانی احداث کارخانه ذوب مس سونگون و تأمین مالی اتوبان مرند ـ. بازرگان به میزان ۲۵۰۰ میلیارد تومان توسط کنسرسیومی دیگر خبر داد. مجید خدابخش امشب در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه‌های سفر رئیس جمهور اظهار کرد: سه‌شنبه هفته آینده […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: استاندار آذربایجان‌شرقی از موافقت کنسرسیوم بانک‌ها برای تأمین مالی ۳ هزار میلیارد تومانی احداث کارخانه ذوب مس سونگون و تأمین مالی اتوبان مرند ـ. بازرگان به میزان ۲۵۰۰ میلیارد تومان توسط کنسرسیومی دیگر خبر داد.

مجید خدابخش امشب در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه‌های سفر رئیس جمهور اظهار کرد: سه‌شنبه هفته آینده شاهد سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی خواهیم بود و این سفر به دو منظور تداوم سفر‌های استانی و افتتاح رویداد تبریز ۲۰۱۸ صورت می‌گیرد.

وی افزود: دو روز گذشته در تهران با آقای واعظی و تعدادی از وزرا جلسه داشتیم، رئیس جمهور نیز حدود دو ساعت و نیم وقت صرف کردند که بنده روی پروژه‌های راه‌آهن میانه ـ. تبریز، دریاچه ارومیه و طرح تبریز به عنوان قطب سوم خودروسازی کشور اصرار و تمرکز داشتم.

استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: تمام قول‌های سفر قبلی رئیس جمهور به غیر از بزرگراه تبریز ـ. مرند ـ. بازرگان اجرایی شده؛ این پروژه نیز در ابتدا قرار بود با سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار ترکیه اجرایی شود، اما به دلایلی این سرمایه‌گذاری صورت نگرفت و در حال حاضر برای قطعه اول پروژه از تبریز تا مرند پیمانکار ایرانی تعیین شده است.

خدابخش یادآور شد: در ارتباط با فعالیت‌های دانش‌بنیان اقدامات مطلوبی صورت گرفته و استان آذربایجان شرقی در این عرصه در رتبه ششم کشور قرار دارد؛ در استان آذربایجان شرقی ۸۸ شرکت دانش‌بنیان وجود دارد که به نسبت جمعیت و انتظارات کم است و متعهد شدیم رتبه استان از ششم به دوم ارتقا یابد.

وی در ادامه صحبت‌های خود بیان کرد: دولت از طریق صندوق شکوفایی و نوآوری ۳ هزار میلیارد تومان پول ذخیره کرده تا به صورت تسهیلات به جوانان نخبه فعال در عرصه دانش‌بنیان اعطا شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی توضیح داد: برای توفیق بیشتر در عرصه دانش‌بنیانی چند پیش‌نیاز لازم داریم، همچنین لازم است صندوق شکوفایی و نوآوری اینجا شعبه داشته باشد و نخبگان استان برای دریافت تسهیلات مجبور به سفر به تهران نباشند و ما متعهد شدیم از استان به این صندوق سرمایه تزریق کنیم.

نماینده عالی دولت در استان آذربایجان شرقی ادامه داد: صندوق شکوفایی و نوآوری یک برج فناوری در تبریز خریداری کرده تا شرکت‌های دانش‌بنیان به شکل اجاره به شرط تملیک در آنجا مستقر شوند و در مجموع ۴۰ برنامه برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان تدوین شده است.

خدابخش تبیین کرد: طی سفر رئیس جمهور تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و چند وزارتخانه منعقد خواهد شد تا تبریز به عنوان پایلوت دانش‌بنیان مطرح شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: خوشبختانه تعدادی از وزرا صحبت‌های مثبتی به نفع استان نسبت به سابقه تجاری و کم بودن معوقات بانکی داشتند، به طوری که این صحبت‌های مثبت موجب شد تا کنسرسیوم بانک‌ها برای تأمین مالی ۳ هزار میلیارد تومانی احداث کارخانه ۱۰۰ هزار تنی ذوب مس در سونگون و شهرک صنایع پایین‌دستی شرکت کنند.

وی در پایان مطرح کرد: کنسرسیوم دیگر نیز اعلام آمادگی کرد تا تأمین مالی اتوبان مرند ـ. بازرگان را به میزان ۲۵۰۰ میلیارد تومان به عهده بگیرد.

[ad_2]

Source link