سلامت معنوی گم شده جامعه بشری است
سلامت معنوی گم شده جامعه بشری است

[ad_1] سپاه نیوز: حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده، ولی فقیه در سپاه در ششمین همایش فرماندهان، بهداشت و درمان سپاه اظهار داشت: فلسفه وجودی دین تامین انواع سلامتی‌ها بویژه سلامت معنوی است در این رابطه مجموعه دستورات بهداشتی و درمانی بسیاری در آیات و روایات وجود دارد که آن را با جزئیات زیاد […]

[ad_1]

سپاه نیوز: حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده، ولی فقیه در سپاه در ششمین همایش فرماندهان، بهداشت و درمان سپاه اظهار داشت: فلسفه وجودی دین تامین انواع سلامتی‌ها بویژه سلامت معنوی است در این رابطه مجموعه دستورات بهداشتی و درمانی بسیاری در آیات و روایات وجود دارد که آن را با جزئیات زیاد برای سلامتی جسم بیان می‌کند.

وی افزود: سلامت معنوی به قدری اهمیت دارد که اگر لازم شد می‌توان سلامت جسمانی را فدای آن کرد مانند شهید که جسم خود را سپر می‌کند تا سلامت معنوی اش آسیب نبیند و یا جانباز که سلامت جسمانی خود را می‌دهد تا سلامت انسانی را حفظ کند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی ادامه داد: سلامت معنوی موضوع گم شده جامعه بشریت است و این در حالی است که علی رغم همه پیشرفت‌های به وجود آمده در علوم پزشکی باز هم تخت بیمارستان‌ها خلوت نشده، چون زندگی مدرن هر چند آسایش بوجود آورده، ولی آرامش به همراه نداشته است.

وی بیان داشت: به عبارت دیگر در زندگی جوامع امروز به علت نبود آرامش، بیماری‌های جسمی انسان‌ها افزایش یافته بنابراین تا زمانی که آرامش در زندگی نباشد جسم انسان بیمار خواهد بود.

نماینده، ولی فقیه در سپاه گفت: دین برای تامین سلامت معنوی چند نکته را ذکر می‌کند که عبارتند از: حیات معنوی، سلامت معنوی با ارائه دستورات سلبی و ایجابی، قابل تکامل بودن سلامت معنوی، وجود آثار قابل توجه به سلامت معنوی در دنیا و آخرت و وجود آثار متعدد در محرومیت از سلامت معنوی.

وی همچنین عنوان کرد: توصیه می‌کنم فعالان و دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان در خدمت به انسان‌ها تنها به دنبال سلامت جسمانی نباشند و این کار جهادی و بزرگ خود را به پاداش‌های مادی محدود نکنند.

[ad_2]

Source link