سهام بانک ملت سقف‌های قیمتی را پس می‌گیرد
سهام بانک ملت سقف‌های قیمتی را پس می‌گیرد

[ad_1] به گزارش اقتصادآنلاین، بانک ملت که  یکی از بانکهایی است که سود بالای  چهارهزار میلیارد ریال طی ۹ ماه ساخته به دلیل موضوعاتی مانند تسعیر ارز ، فروش اموال مازاد و دیگر مسائل مورد توجه سرمایه گذاران بورسی هستند . این وضعیت در شرایطی اتفاق افتاده است که سهام بانک ملت  که تا برج […]

[ad_1]

به گزارش اقتصادآنلاین، بانک ملت که  یکی از بانکهایی است که سود بالای  چهارهزار میلیارد ریال طی ۹ ماه ساخته به دلیل موضوعاتی مانند تسعیر ارز ، فروش اموال مازاد و دیگر مسائل مورد توجه سرمایه گذاران بورسی هستند .

این وضعیت در شرایطی اتفاق افتاده است که سهام بانک ملت  که تا برج ۵ سال ۹۷ تقریبا در محدوده قیمت اسمی ۱۰۰تومان جاخوش کرده بود ، از آن تاریخ تا کنون روند متفاوتی در پیش گرفته است، بطوری که در اواسط برج ۸ به محدوده ۳۰۰تومان در هر سهم نزدیک شد و هم اکنون در محدوده ۲۶۰تومان قرار گرفته است.

دیروز ۱۱۷ میلیون سهم بانک ملت در بورس اوراق بهادار تهران با نرخی هر سهم در حدود ۲۶۰تومان در مجموع به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد تومان معامله شد و این رویداد تاثیر ۱۳۸ واحدی در محاسبات رشد ۲۳۳واحدی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران داشت.

با قیمت ۲۵۹تومانی هر سهم از ۵۰میلیارد سهام بانک ملت ، ارزش یا مارکت این بانک در بورس تهران کمتر از ۱۳هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

بنابراین با توجه به وضعیت بانک و احتمال سودآوری در دوره ۱۲ ماهه ممکن است که وضعیت به مراتب بهتری را از سهام بانک شاهد بوده و قطعا بازده قیمتی سالانه  یعنی ۲۹۵۰ ریال را پشت سر بگذارد.

همچنین طی روزهای اخیر حقوقی های بازار اقدام به خرید سهام بانک ملت کردند به نحوی که روز چهارشنبه حقوقی ها ۴۵ میلیون سهم  شرکت  را ظرف دو ساعت پایانی معامله، خریداری کرده‌اند.

16

[ad_2]

Source link