سپهبد صیاد شیرازی از ولادت تا شهادت
سپهبد صیاد شیرازی از ولادت تا شهادت

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: سپهبد علی صیاد شیرازی سال ۱۳۳۲ در شهرستان درگز متولد می‌شود و سال ۱۳۴۳ وارد دانشگاه افسری ارتش می‌شود. وی پس از گذراندن دوره‌های تخصصی توپخانه در ایران و آمریکا، از داشنگاه افسری فارغ التحصیل می‌شود. با آغاز مبارزات مردم ایران علیه نظام شاهنشاهی به صفوف مبارزه علیه رژیم شاه می‌پیوندد و […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: سپهبد علی صیاد شیرازی سال ۱۳۳۲ در شهرستان درگز متولد می‌شود و سال ۱۳۴۳ وارد دانشگاه افسری ارتش می‌شود. وی پس از گذراندن دوره‌های تخصصی توپخانه در ایران و آمریکا، از داشنگاه افسری فارغ التحصیل می‌شود.

با آغاز مبارزات مردم ایران علیه نظام شاهنشاهی به صفوف مبارزه علیه رژیم شاه می‌پیوندد و با پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی رهسپار جبهه غرب شده و پس از مدتی با حکم حضرت امام فرمانده نیروی زمینی ارتش شده و نقش موثری در وحدت ارتش و سپاه و موفقیت عملیات‌های دفاع مقدس بخصوص عملیات مرصاد ایفا می‌کند.

امیر صیاد شیرازی پس از پایان دفاع مقدس به ستاد کل نیرو‌های مسلح می‌رود و با حکم فرمانده کل قوا به سمت جانشین ستادکل نیرو‌های مسلح منصوب می‌شود. سرانجام بیست و یکم فروردین سال ۷۸ بدست عوامل منافقین در جلوی درب منزلش ترور و به شهادت می‌رسد.

به مناسبت سالروز شهادت سپهبد صیاد شیرازی اینفوگرافی از زندگی این شهید را تهیه کرده ایم.

 

اینفوگرافی: سپهبد صیاد شیرازی از ولادت تا شهادت

[ad_2]

Source link