شمخانی وارد روسیه شد
شمخانی وارد روسیه شد

[ad_1] علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز (سه شنبه) برای شرکت در نهمین اجلاس مقامات عالی امنیتی از پنج قاره جهان وارد شهر سوچی در فدراسیون روسیه شد. خبرگزاری مهر: دبیر شورای عالی امنیت ملی به منظور شرکت در نهمین اجلاس مقامات عالی امنیتی از […]

[ad_1]

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز (سه شنبه) برای شرکت در نهمین اجلاس مقامات عالی امنیتی از پنج قاره جهان وارد شهر سوچی در فدراسیون روسیه شد.

خبرگزاری مهر: دبیر شورای عالی امنیت ملی به منظور شرکت در نهمین اجلاس مقامات عالی امنیتی از پنج قاره جهان وارد شهر سوچی در فدراسیون روسیه شد.

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز (سه شنبه) برای شرکت در نهمین اجلاس مقامات عالی امنیتی از پنج قاره جهان وارد شهر سوچی در فدراسیون روسیه شد.

شمخانی در بدو ورود به فرودگاه سوچی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت این اجلاس در بررسی و تبیین ظرفیت‌هایی که می‌تواند برای مدیریت بحران‌های بین المللی وامنیت سازی بویژه در حوزه جایگزین کردن گفتگو و دیپلماسی به جای بهره گیریی از ابزار‌های سخت مدنظر قرار بگیرد اظهار داشت: افزایش گفتگو و همکاری نزدیک کشور‌های تاثیر گذار و صاحب نقش در امنیت بین المللی به منظور کاهش مخاطرات و بحران‌های امنیتی و بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با تقبیح روند رو به رشد مسابقه تسلیحاتی که با هدایت غرب در منطقه غرب آسیا در حال جریان است افزود: برخی کشور‌های منطقه با فاصله گرفتن از رویکرد‌های عقلانی، سرمایه‌های ملی خود را برای کشتار همسایگانشان و تولید نفرت و خشونت بکار گرفته و در توهم دستیابی به امنیت مسلح هستند.

شمخانی تداوم بمباران وحشیانه مردم یمن از سوی عربستان سعودی و وضعیت فاجعه بار مردم مظلوم این کشور را زخمی عمیق بر وجدان بشریت عنوان کرد و اظهار داشت: فروش گسترده سلاح غربی به عربستان سعودی برای نسل کشی در یمن با دلسوزی فریب کارانه برای مردم سوریه دوگانه مضحکی است که افکار عمومی جهانی حتی با بسته بندی‌های زیبای رسانه‌ای نیز آن را نمی‌پذیرد.

وی خاطر نشان ساخت: انباشت سلاح هیچگاه امنیت آفرین نبوده و تنها اتکاء به ظرفیت‌های مردمی برای تعیین و تقویت ساختار‌های سیاسی است که می‌تواند امنیت پایدار را برای کشور‌های مختلف تامین کند.

نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی ۵ قاره جهان از فردا (چهارشنبه) به مدت دو روز در شهر سوچی روسیه آغاز بکار خواهد کرد.

در روز اول کنفرانس، گفتگو پیرامون دو موضوع تحت عنوان «بحران‌های بین‌المللی از برخورد تا گفت‌وگو» و «تکامل تاکتیک‌ها و راهبرد‌های سازمان‌های بین‌المللی تروریستی» در دستور کار قرار گرفته و در روز دوم نیز دو موضوع شامل «امنیت اطلاعات بین‌المللی، پاسخ‌های جهانی به چالش‌های جهانی» و «تولید و گسترش مواد مخدر، تهدید صلح و ثبات بین‌المللی» از سوی شرکت کنندگان بررسی خواهد شد.

[ad_2]

Source link