شورای شهر هرچه سریعتر تکلیف شهردار تهران را مشخص کند
شورای شهر هرچه سریعتر تکلیف شهردار تهران را مشخص کند

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعلل‌های انجام شده در بحث انتخاب شهردار تهران گفت: اعضای شورای شهر تهران باید به دور از گرایش‌های سیاسی هرچه سریعتر شهردار را انتخاب کنند تا شهر هر چه زودتر از بلاتکلیفی خارج شود. وی با بیان اینکه شهردار […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعلل‌های انجام شده در بحث انتخاب شهردار تهران گفت: اعضای شورای شهر تهران باید به دور از گرایش‌های سیاسی هرچه سریعتر شهردار را انتخاب کنند تا شهر هر چه زودتر از بلاتکلیفی خارج شود.

وی با بیان اینکه شهردار تهران باید فرد اجرایی و کار آمدی باشد، ادامه داد: اینکه حتماً فردی حزبی شهردار شود چندان رویکرد و تفکر درستی نیست چرا که اداره شهر تهران با توجه به وسعت و جمعیت بسیار دشوار است و لذا بهتر است که یک فرد اجرایی به جای فرد سیاسی بر سر کار بیاید.

سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه اخیراً اسامی مختلفی از جمله محسن هاشمی رفسنجانی برای تصدی بر پست شهرداری تهران مطرح شده است، افزود: درست است که آقای محسن هاشمی چندین سال کار اجرایی انجام داده، اما وی بیشتر فرد سیاسی است تا اجرایی اگر شهردار تهران یک فرد اجرایی باشد، به مراتب برای شهروندان و شهر تهران بهتر است.

سلیمی با تاکید براینکه در بدنه شهرداری تهارن نیروی متخصص و اجرایی فراوان است، اظهار داشت:، اما اینکه اعضای شورای شهر بر روی این فرد اجماع کنند مهم است که متأسفانه در اغلب مواقع بر روی مسائل سیاسی اجماع می‌شود تا اینکه بر کارآمدی افراد اجماع شود. ظاهراً انتخاب‌ها براساس لابی‌ها در سطوح بالا و در بین خودشان صورت می‌گیرد.

[ad_2]

Source link