ضیافت شام ملکه انگلیس برای امام شیعیان اسماعیلی!
ضیافت شام ملکه انگلیس برای امام شیعیان اسماعیلی!

[ad_1] امپراتوری دروغ: استعمار انگلیس از صد‌ها سال پیش در صدد نفوذ در میان کشور‌های دیگر به ویژه جهان اسلام بوده است و از آنجایی که خوی توسعه طلبی در فطرت آنگلوساکسون‌ها وجود دارد این توسعه طلبی و استعمار کشور‌ها و ملت‌ها تا کنون ادامه داشته است یکی از راه‌های نفوذ و مضمحل کردن ملت‌ها […]

[ad_1]

امپراتوری دروغ: استعمار انگلیس از صد‌ها سال پیش در صدد نفوذ در میان کشور‌های دیگر به ویژه جهان اسلام بوده است و از آنجایی که خوی توسعه طلبی در فطرت آنگلوساکسون‌ها وجود دارد این توسعه طلبی و استعمار کشور‌ها و ملت‌ها تا کنون ادامه داشته است یکی از راه‌های نفوذ و مضمحل کردن ملت‌ها افتراق و جدایی در میان آن‌ها از طریق گماشتن افراد خاص و فرقه سازی است که از حدود صدو پنجاه سال پیش با تفرقه در میان شیعیان شروع شده است.

پس از این که انگلیسی‌ها توسط یک ابر جاسوس در ایران فرقه بابیه و بعد‌ها بهائیت را پایه گذاری نمودند در دهه‌های بعد بر روی فرقه اسماعیلیه که یکی از فرق شیعه می‌باشد سرمایه گذاری نمودند. اسماعیلیان گروهی از به اصطلاح شیعیان هستند که امامت را به اسماعیل، فرزند امام جعفر صادق (ع) ختم می‌کنند و او را امام هفتم می‌دانند.فرقه اسماعیلیه، دومین فرقه پرجمعیت شیعه، بعد از اثنی عشری است. اینان هم‌زمان با روزگار سامانیان سربرآوردند؛ در سال ۱۴۸ ق. (۷۶۵ م.) در کوفه از شیعیان جدا شدند و دست به نهضتی سیاسی مذهبی برای براندازی عباسیان زدند. آن‌ها قایل بودند که حکومت عدل توسط امامی از فرزندان اسماعیل بن جعفر (پسر بزرگ امام صادق سلام الله علیه به وجود می‌آید و سده‌ها با توان بسیار به پراکندن اندیشه خویش پرداختند.امروزه از شمارشان کاسته شده‌است. اسماعیلیان در قطعاتی از تاریخ دارای حکومت بوده اند (مثل فاطمیون مصر و الموت ایران)، بنابراین توانستند، عقاید خود را مکتوب و نظام‌مند کنند. در ایران بسیار کمیابند و در برخی کشور‌ها مانندپاکستان، هندوستان و تانزانیا و کنیا پراکنده‌اند.

آقاخان سوم یعنی «سلطان محمدشاه» که ۷۲ سال رهبری فرقه اسماعلیه را برعهده داشت، مشهورترین شخصیت این فرقه به شمار می‌رود. او پایه گذار نهاد‌ها و موسسات اقتصادی و فرهنگی در شبه قاره هند، و بنیان شبکه توسعه آقاخان بود. «سلطان محمد شاه»، از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۳۹ رئیس جامعه‌ی ملل گردید. جامعه ملل، شکل اولیه سازمان ملل فعلی بود که توسط قدرت‌های بزرگ و فاتح جنگ جهانی اول تاسیس شد، ولی با شروع جنگ جهانی دوم و حمله ارتش رایش به لهستان و شوروی، جامعه ملل از هم فروپاشید.

 اسماعیلی
در این میان، سنت حضور در مجامع بین المللی در فرقه اسماعلیان ادامه یافت و فرزند ارشد سلطان محمدشاه، یعنی علی خان بعد‌ها به عنوان سفیر پاکستان در سازمان ملل برگزیده شد.کریم آقاخان یا آقا خان چهارم، (زاده ۱۳ دسامبر ۱۹۳۶) امام حاضر شیعیان اسماعیلی (شعبه نزاریه) است. آقاخان چهل و نهمین امام شیعیان اسماعیلیه می‌باشد، که پس از پدربزرگش محمدشاه آقاخان، در سن ۲۰ سالگی و در ۱۱ ژوئیه ۱۹۵۷ به امامت این فرقه رسید. وی دانش‌آموخته دانشگاه هاروارد در رشته تاریخ اسلام است.

 

بخشی از ثروت شخصی آقاخان که به گفته مشاوران او در سال ۲۰۰۷ بیش از ۷ میلیارد دلار است از عشریه‌هایی (سهم امام) تأمین شده‌است که میلیون‌ها نفر پیرو فرقه اسماعیلیه در سراسر دنیا به او می‌پردازند. وی در مورد مبلغ این عشریه‌ها سکوت اختیار کرده، اما احتمالاً در هر سال به صد‌ها میلیون دلار می‌رسد. وی از پنجاه سال پیش به جانشینی پدربزرگش تعیین شد و کنترل بی قید و شرط این عشریه‌ها به او واگذار شد. از آن زمان تاکنون وی این سرمایه‌ها را در حدود ۹۰ بنگاه تجاری هزینه کرده‌است که در مجموع ۳۶ هزار کارمند در آن‌ها مشغول هستند.
چند هتل پنج ستاره، چند شرکت مخابراتی و یک خط هواپیمایی از جمله آن‌هاست، اما بیشتر آن‌ها بنگاه‌های تجاری کوچک و متوسط در آسیای میانه و آفریقای جنوب صحرا هستند.

 

وی مالک «شبکه توسعه آقاخان» یا “AKDN” و هم کنون سی و دومین فرد ثروت‌مند انگلستان است. فعالیت شبکهٔ او در کشور‌های در حال توسعه می‌باشد و تاکنون از کشور‌های آلمان و کانادا عناوین افتخاری دریافت کرده‌است.
پدر کریم آقاخان به نام علی خان، در گذشته نماینده پاکستان درسازمان ملل متحدبوده است. مادرش مدل فشن جان یارد بولر بود که بعد از ازدواج اسمش را تغییر داد و بنام تاج الدوله علی آقا خان نامیده شد.محل اقامت آقاخان در قصر ایگلمان در نزدیکی شهر پاریس است. پیروانش معتقد اند که آقا خان مستقیم به خاندان پیامبر اسلام ارتباط دارد. ازین لحاظ او را یکی از ۴۹ امام شیعیان اسماعیلی می‌شمارند.

 

وی سرمایه گذاری‌های کلانی در شرکت‌های فیات موتورز، هواپیمای لوفت هانزا میباشد. بر علاوه او مالک چندین بانک، معادن سنگ‌های قیمتی، چاپخانه‌های کتاب، هتل ها، قصر‌ها در سراسر جهان است. همچنان یک باشگاه اسب سواری و یگ اسکله کشتی‌های لوکس برای وی میباشد. آقاخان در سال ۱۹۶۹ با سلی کرکه پول اینگلیسی ازدواج نمود و تا سال ۱۹۹۴ باهم زندگی کردند.
خانم سلی یک مدل فشن معروف است که بعد از ازدواج نامش را تغیر داد و اسم بیگوم را برای خود برگزید. ازین ازدواج یک دختر (زهرا) و دو پسر (حسین و رحیم) به دنیا آمدند. زهرا (بزرگ‌ترین فرزند وی) در سال ۱۹۹۴ از دانشگاه هاروارد با درجه‌ی لیسانس در مطالعات توسعه فارغ التحصیل شده است و اکنون رییس بخش رفاه اجتماعی در مقر آقاخان در فرانسه است. پسر ارشدش، رحیم، که از دانشگاه براون (آمریکا) در سال ۱۹۹۵ فارغ التحصیل شده است، مسئولیت‌هایی در زمینه‌ی مؤسسات توسعه‌ی اقتصادی امامت دارد. پسر دومش، حسین که از کالج ویلیامز (امریکا) در سال ۱۹۹۷ فارغ التحصیل شده است به فعالیت‌های فرهنگی در شبکه‌ی توسعه‌ی آقاخان می‌پردازد.

 

بعد از طلاق از خانم اولش آقا خان بار دوم در سال ۱۹۹۸ با یکی از شاهزادگان آلمانی بنام گابری ایلا ازدواج کرد. این خانم فعلاّ بنام گابری ایلا اینارا بیگوم یاد میشود. ازین ازدواج یک پسر در سال ۲۰۰۰ بدنیا آمد. البته در حال حاضر زن و شوهر ازهم جدا زندگی می‌کنند؛ و آقا خان در یکی از قصر هایش در نزدیکی پاریس زندگی میکند.

گفته شده درآمد آقاخان تنها از شرکت‌های سرمایه گذاری اش ۱۵۰ میلیون دلار در سال تخمین زده می‌شود. وی دوران کودکی خود را در نایروبی، پایتخت کنیا، سپری و سپس برای تحصیل مدت ۹ سال را در مدرسه‌ی “له روزی” سوییس جایی که محمد رضا پهلوی در دوران دبیرستان در آن درس خوانده گذراند.برادر آقاخان، امین، در سال ۱۹۶۵ پس از فارغ التحصیلی از هاروارد به مقر سازمان ملل، در بخش امور اقتصادی و اجتماعی پیوست. از سال ۱۹۶۸، امین به امور مدیریت و توسعه‌ی اساسی مؤسسات امامت پرداخته است.

  شیعیان اسماعیلی
کریم آقاخان، در سال‌های اخیر شبکه توسعه آقاخان (AKDN) که همان مدیریت و سازمان مدرن اسماعیلیه است را شکل داد و پس از آن نیز تشکیلاتی وسیع با بودجه‌های سنگین که دقیقاَ مشخص نیست از کجا آمده شکل داد و حالا به عنوان سی و دومین ثروتمند انگلیس تحت لوای فعالیت‌های خیریه در حال توسعه فرقه اسماعیلیه در کشور‌های مختلف از جمله کشور‌های آفریقایی است. تا جایی که گفته می‌شد در گردهمایی این فرقه در سال ۲۰۰۸ در آمریکا، ۳۸ هزار نفر از سراسر جهان شرکت کرده اند.

وی با سران بیشتر کشور‌های توسعه یافته دیدار‌ها و مراودات خصوصی دارد و در سال‌های گذشته حتی به عنوان کاندید دبیرکلی سازمان ملل متحد هم انتخاب شده بود. از حامیان پروپاقرص وی می‌توان ملکه انگلیس را نام برد که گفته شده به صورت مداوم با وی ارتباط دارد و سیاست‌های این کشور استعمار گر را در خاورمیانه و شمال آفریقا پیگیری می‌کند. اخیرا در رسانه‌ها عکس‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد ملکه انگلیس شام خصوصی برای “آقا خان” به مناسبت انتخاب وی به عنوان چهل و نهمین امام اسماعیلیه برگزار کرده.

[ad_2]

Source link