ظرفیت‌های منطقه آزاد ارس در جهت تبدیل تهدیدهای اقتصادی کشور به فرصت
ظرفیت‌های منطقه آزاد ارس در جهت تبدیل تهدیدهای اقتصادی کشور به فرصت

[ad_1] مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس این ظرفیت را دارد که تهدیدهای کنونی اقتصاد کشور را به فرصت تبدیل کند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان در نشستی که با مدیر گمرک مرکز نوردوز برگزار شد، افزود: به منظور تبادل اقتصادی با کشورهای همسایه، بازارچه مرزی نوردوز در ماه‌های آتی […]

[ad_1]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس این ظرفیت را دارد که تهدیدهای کنونی اقتصاد کشور را به فرصت تبدیل کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان در نشستی که با مدیر گمرک مرکز نوردوز برگزار شد، افزود: به منظور تبادل اقتصادی با کشورهای همسایه، بازارچه مرزی نوردوز در ماه‌های آتی آغاز به کار می‌کند.

نریمان با اشاره به اهمیت افزایش تبادل کالا و مسافر با کشورهای همسایه، تاکیدکرد: ساخت هتل در مرکز نوردوز یکی از اقداماتی است که در صدد انجام آن هستیم و تلاش می‌کنیم تا با استفاده از ظرفیت عید نوروز، تبادل گردشگر بین ایران و ارمنستان را  تقویت کنیم.

وی گفت: منطقه آزاد ارس به خصوص در نواحی مرزی چون نوردوز این ظرفیت را دارد که تهدیدهای کنونی اقتصادی در کشور را به فرصت تبدیل کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: گیت نوردوز در این مرز احداث می‌شود تا محدوده موجود کاملا به حالت گمرکی درآمده و تمام قوانین گمرکی در این گیت  اجرا شود.

مدیر گمرک نوردوز نیز در این جلسه با ارائه آمار صادرات و واردات از گمرک نوردوز گفت: در طول یک سال گذشته ۱۲۰میلیون دلار کالا از مرز نوردوز صادر شده است که ۲۰میلیون دلار آن به صادرات از شهرستان جلفا و  ۱۰۰میلیون دلار دیگر به کالاهای صادراتی از سایر استان‌ها اختصاص داشته است.

حبیب مقدم افزود: کالاهای ساختمانی بیشترین مورد صادرات را در بین کالاهای صادر شده یک سال گذشته از این مرز، شامل می شود.

مقدم گفت: در سال‌۹۶ بالغ بر ۱۰۳هزار نفر از کشور ارمنستان به ایران تردد داشتند و در ۷ماهه نخست سال‌۹۷ نیز بالغ بر ۱۲۶هزار نفر تردد به خاک ایران ثبت شده است که نزدیک یک میلیون دلار صادرات چمدانی در ۹ماهه سال جاری از مرز نوردوز ثبت شده است.

مدیر گمرک نوردوز افزود: از مهم‌ترین اتفاقاتی که با تردد اتباع ارمنی به ایران اتفاق افتاد، آشنایی این افراد با کالاهای ایرانی بود. به طوری که حتی اگر نوسانات ارزی به حالت قبلی برگردد، به خاطر آشنایی ارامنه با کالاهای ایرانی، مشتری دائمی این کالاها خواهند بود.

نوشته ظرفیت‌های منطقه آزاد ارس در جهت تبدیل تهدیدهای اقتصادی کشور به فرصت اولین بار در رسانه مناطق آزاد. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link