ظریف به روسیه می‌رود
ظریف به روسیه می‌رود

[ad_1] خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) برای دیدار با مقامات روسی، به مسکو سفر می‌کند. به نوشته خبرگزاری «ریانووستی» به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه، ظریف برای دیدار با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، به مسکو می‌رود. به احتمال زیاد موضوعات […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) برای دیدار با مقامات روسی، به مسکو سفر می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «ریانووستی» به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه، ظریف برای دیدار با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، به مسکو می‌رود.

به احتمال زیاد موضوعات خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، تحولات منطقه‌ای و تبادل آتش بامداد پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت) بین رژیم صهیونیستی و سوریه، محور رایزنی‌های ظریف خواهد بود.

ترامپ شامگاه سه‌شنبه (۱۸ اردیبهشت) طی سخنرانی در کاخ سفید با متهم کردن ایران به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی، مخفی کردن ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای و دخالت در امور کشور‌های منطقه، خروج آمریکا را از برجام اعلام کرد.

وی همچنین تاکید کرد تحریم‌های پیشین هسته‌ای و تحریم‌های سخت‌تر جدیدتر در بازه ۹۰ تا ۱۸۰ روزه علیه ایران باز خواهند گشت. ترامپ همچنین از مقامات تهران دعوت کرد تا به مذاکرات جدید با آمریکا برگردند.

[ad_2]

Source link