ظریف وارد نیویورک شد
ظریف وارد نیویورک شد

[ad_1] خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار در مجمع عمومی سازمان ملل امشب (پنجشنبه) وارد نیویورک شد. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار که در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می‌شود، امشب (پنجشنبه) وارد نیویورک شد. وی […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار در مجمع عمومی سازمان ملل امشب (پنجشنبه) وارد نیویورک شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار که در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می‌شود، امشب (پنجشنبه) وارد نیویورک شد.

وی همچنین در نشست شورای روابط خارجی آمریکا نیز حضور یافته و به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز در این باره اعلام کرد: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه برای شرکت در اجلاس عالی‌رتبه صلح پایدار که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار می‌شود به نیویورک می‌رود.

قاسمی افزود: سخنرانی در اجلاس صلح پایدار، دیدار و گفت‌وگو با مقامات خارجی و نیز سخنرانی در شورای روابط خارجی آمریکا از جمله برنامه‌های وزیر امور خارجه در این سفر است.

غلامحسین دهقانی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ظریف را در این سفر همراهی می‌کند و عراقچی معاون سیاسی نیز که به چند کشور اروپایی سفر کرده بعدا به ظریف ملحق خواهد شد.

اجلاس عالی‌رتبه صلح پایدار در زمینه برقراری صلح و حفظ صلح قرار است چهارم و پنجم اردیبهشت ماه (۲۴ و ۲۵ آوریل) در راستای تلاش‌های انجام شده به منظور تقویت فعالیت سازمان ملل در زمینه برقراری صلح و حفظ صلح برگزار شود.

«میروسلاو لاجاک» رئیس هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در این زمینه و درباره این اجلاس برقراری صلح و حفظ صلح را اولویت کلیدی خواند.

این نشست سه‌شنبه چهارم اردیبهشت (۲۴ آوریل) با سخنرانی افتتاحیه رئیس هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سالن مجمع آغاز و پس از آن «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

براساس اعلام شورای روابط خارجی آمریکا، ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران قرار است ۲۳ آوریل (سوم اردیبهشت ماه) در این شورا در خصوص روابط ایران و آمریکا، سیاست‌های منطقه‌ای در خاورمیانه و آینده برجام سخنرانی کند.

به گزارش فارس، وزیر خارجه کشورمان سه‌شنبه ۲۸ فروردین پس از پایان سفرش به تاجیکستان برای شرکت در بیست و سومین نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اقتصادی اکو در جمع خبرنگاران و درباره خروج آمریکا از برجام و تصمیم ایران نیز عنوان کرد: آنچه که بار‌ها اعلام کردیم این است که جمهوری اسلامی ایران از منافع ملی خود حراست می‌کند و باید منافع ایران از برجام حفظ شود، حتما اگر آمریکا تصمیم به خروج از برجام بگیرد، واکنشی از سوی ایران و جامعه بین‌المللی را مشاهده خواهد کرد که این واکنش برای آن اصلا خوشایند نخواهد بود.

وزیر امور خارجه ایران در این هفته سفری دو روزه به تاجیکستان (دوشنبه و سه‌شنبه ۲۷ و ۲۸ فروردین) داشت و در بیست و سومین نشست شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی اکو شرکت کرد.

[ad_2]

Source link