عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت (Xperia XZ2 Compact) مشخص شد، افت شدید
عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت (Xperia XZ2 Compact) مشخص شد، افت شدید

به گزارش هفت روز خبر : خانواده کامپکت سونی از آن دسته موبایل هایی هستند که همیشه عمر باتری خوبی داشتند. آخرین عضو این خانواده یعنی اکسپریا ایکس زد ۱ امتیاز بسیار خوب +۱۰۰ (دقیقا ۱۰۸ ساعت) را دریافت کرده است. فکر می کنید که عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت (Xperia XZ2 Compact) به […]


به گزارش هفت روز خبر :

خانواده کامپکت سونی از آن دسته موبایل هایی هستند که همیشه عمر باتری خوبی داشتند. آخرین عضو این خانواده یعنی اکسپریا ایکس زد ۱ امتیاز بسیار خوب +۱۰۰ (دقیقا ۱۰۸ ساعت) را دریافت کرده است. فکر می کنید که عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت (Xperia XZ2 Compact) به همان میزان بتواند افسانه ای باشد؟ در نظر داشته باشید که حجم باتری مدل جدید نیز افزایش داشته است! پاسخ خود را بنویسید و پس از پایان مطلب آن را تکمیل کنید!

عمر باتری اکسپریا اکس زد 2 کامپکت

عمر باتری اکسپریا اکس زد ۲ کامپکت

همانطور که در تصویر بالا می بینید، امتیاز عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲ از Gsmarena برابر ۸۸ ساعت است. این در حالی است که اکسپریا ایکس زد ۱ کامپکت امتیاز ۱۰۸ را کسب کرده و حتی حجم باتری آن ۱۷۰ میلی آمپر هم کمتر بود! باتری ۲۸۷۰ میلی آمپری اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت برای پخش ویدیو تنها ۱۰٫۵ ساعت و برای وبگردی ۱۳ ساعت می تواند دوام بیاورد که این مدت زمان برای مکالمه کمتر از ۲۰ ساعت است!

برای مقایسه بد نیست امتیاز عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۱ کامپکت را با هم مرور کنیم:

نتیجه تست باتری سونی اکسپریا ایکس زد 1 کامپکت

همانطور که می بینید بلااستثنا در تمام موارد شاهد کاهش هستیم. البته از یاد نبرید که اکسپریا ایکس زد ۱ کامپکت نمایشگر ۴٫۶ اینچی HD داشته است و این در حالی است که اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت نمایشگر ۵ اینچی FHD دارد! حال که باب مقایسه باز است و صحبت از نمایشگر پر رزلوشن تر شد بد نیست که عملکرد باتری اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت با اکسپریا ایکس زد ۲ نیز مقایسه شود:

عمر باتری اکسپریا ایکس زد 2

به صورت کلی می توان گفت گویا چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ آنقدرها بهینه نیست یا شاید هم سونی دستگاه خود را بهینه نکرده است! به صورت کلی برای دستگاه هایی با ضخمات بالا و وزن زیاد نمی توان چنین عملکردی را خوب داسنت به خصوص که نسل قبلی آن عملکرد بسیار بهتری داشته است. اکسپریا ایکس زد ۱ کامپکت با باتری کمتر و حدود ۳ میلی متری ضخامت کمتر و ۲۸ گرم وزن سبک تر، عملکردی حدودا ۲۵٪ بهتر نسبت به نسل بعدی خود دارد! این معنی کامل واژه پسرفت است!

نظر شما چیست؟ این عملکرد سونی را می پسندید؟منبع