قواعد بازی درباره برجام تغییر خواهد کرد
قواعد بازی درباره برجام تغییر خواهد کرد

[ad_1] خبرگزاری فارس: «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، بامداد پنجشنبه هشدار داد با رسیدن موعد بعدی تعلیق تحریم‌های ایران توسط آمریکا، قواعد بازی تغییر خواهد کرد. دانون طی سخنرانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: «ما اکنون در برهه حساسی هستیم. این آخرین شانس برای اصلاح اشتباهات گذشته بوده و لازم […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، بامداد پنجشنبه هشدار داد با رسیدن موعد بعدی تعلیق تحریم‌های ایران توسط آمریکا، قواعد بازی تغییر خواهد کرد.

دانون طی سخنرانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: «ما اکنون در برهه حساسی هستیم. این آخرین شانس برای اصلاح اشتباهات گذشته بوده و لازم است درک کنیم که باید راه جدیدی برای مقابله با رفتار‌های بی‌پروای ایران درپیش بگیریم».

به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» وی با درخواست از اعضای دائم شورای امنیت برای از دست ندادن فرصت پیش رو، تاکید کرد: «تا چهل و پنج روز دیگر زمان به سر خواهد رسید و قواعد بازی تغییر می‌کند».

دانون که سعی داشت اروپایی‌ها را به خروج از برجام ترغیب کند، افزود: «شما یک انتخاب جدید دارید. یا اینکه با آمریکایی‌ها همکاری کرده و از اقدامات آن‌ها برای امن کردن خاورمیانه حمایت کنید یا اینکه ایران را انتخاب کرده و رژیم خطرناک آن‌ها را تقویت کنید».

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز ۲۲ دی ۹۶ پس از اینکه تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تمدید کرد گفت: ممکن است آخرین بار باشد که این کار را می‌کند. او به متحدان اروپایی آمریکا ضرب‌الاجل داد قبل از فرا رسیدن موعد بعدی تعلیق تحریم‌های ایران (چهار ماه بعد) «نقائص برجام» را اصلاح کنند. (جزئیات بیشتر)

ترامپ که توافق هسته‌ای با ایران را «وحشتناک» و «فاجعه‌بار» توصیف کرده، به کنگره آمریکا و کشور‌های اروپایی تا ۲۲ اردیبهشت، یعنی موعد بعدی تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران، فرصت داده تا آنچه او «نواقص برجام» می‌خواند، اصلاح شود. مرتبط شدن توافق با برنامه موشکی ایران، از بین رفتن سقف زمانی محدودیت غنی‌سازی ایران و ارائه دسترسی نامحدود و بی‌قید و شرط به اماکن نظامی ایران، از جمله درخواست‌های دولت آمریکا است.

[ad_2]

Source link