لغو ممنوعیت صادرات تجهیزات نیروگاه هسته‌ای بوشهر
لغو ممنوعیت صادرات تجهیزات نیروگاه هسته‌ای بوشهر

[ad_1] خبرگزاری فارس: به نقل از رادیوچک، حزب کمونیست جمهوری چک روز گذشته توانست طرح لغو ممنوعیت صادرات تجهیزات نیروگاهی هسته‌ای به ایران را در مجلس پایین پارلمان این کشور به تصویب برساند. ۱۸ سال است که صادرات تجهیزات نیروگاه هسته‌ای به ایران در جمهوری چک ممنوع بوده و حزب کمونیست این کشور از سال […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: به نقل از رادیوچک، حزب کمونیست جمهوری چک روز گذشته توانست طرح لغو ممنوعیت صادرات تجهیزات نیروگاهی هسته‌ای به ایران را در مجلس پایین پارلمان این کشور به تصویب برساند.

۱۸ سال است که صادرات تجهیزات نیروگاه هسته‌ای به ایران در جمهوری چک ممنوع بوده و حزب کمونیست این کشور از سال ۲۰۰۹ در تلاش است تا این ممنوعیت را لغو کند.

ارائه یک طرح دقیق از سوی شرکت ZVVZ میلسکو به پارلمان این کشور درباره مشکلات همکاری با ایران باعث شد، تا پارلمان این کشور اقدام به لغو ممنوعیت صادرات تجهیزات به ایران بکند، این شرکت اهل جمهوری چک در مناقصه قرارداد فروش تجهیزات تهویه هوا به نیروگاه بوشهر ایران برنده شده است.

دولت چک زمانی که این طرح در کابینه این کشور مطرح شد موضع ممتنع را اتخاذ کرد. این در حالی بود که لغو ممنوعیت صادرات تجهیزات نیروگاه هسته‌ای به ایران می‌تواند روابط این کشور را با دیگر متحدان خود نظیر آمریکا دچار بحران کند.

[ad_2]

Source link