مجموعه سیاست‌های دولت برای سال ۹۷
مجموعه سیاست‌های دولت برای سال ۹۷

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: محمد نهاوندیان در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های ممتاز استان همدان در بخش کشاورزی، گردشگری و منابع طبیعی اظهار داشت: در چهار سال گذشته حرکت‌های خوبی در استان همدان انجام شده، اما هنوز جای تلاش و کار برای توسعه بیشتر استان وجود دارد. وی با بیان اینکه در همدان بخش خصوصی […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: محمد نهاوندیان در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های ممتاز استان همدان در بخش کشاورزی، گردشگری و منابع طبیعی اظهار داشت: در چهار سال گذشته حرکت‌های خوبی در استان همدان انجام شده، اما هنوز جای تلاش و کار برای توسعه بیشتر استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در همدان بخش خصوصی علاقه‌مند و با انگیزه‌ای وجود دارد، افزود: با توجه به اینکه امسال حمایت از کالای ایرانی مورد تاکید و توجه قرار گرفته است سیاست دولت نیز در رابطه با اشتغال به‌عنوان اولویت اول سال ۹۷ مورد توجه قرار دارد.

نهاوندیان با بیان اینکه شرایط بین‌المللی این امکان را برای کشور فراهم کرده است که ما بالای ۳۰ میلیارد دلار دسترسی به فاینانس را در اختیار داشته باشیم گفت: با پایین آمدن درجه ریسک ایران و با بالا رفتن درجه ایران در رتبه‌بندی‌ها فضای خیلی خوبی ایجاد شده که سرمایه‌گذاری‌های اشتغال‌زا در کشور فراهم شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه رقمی که سال گذشته در ایجاد اشتغال خالص در کشور تجربه کردیم بی‌سابقه بوده است، اظهار داشت: هدف‌گذاری برای سال ۹۷ هم همین طور است لذا در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری است و بازآفرینی شهری، بر اساس اطلاعاتی که استاندار همدان دادند، استان همدان می‌تواند در رابطه با طرح ملی که ریاست جمهور در بحث بافت فرسوده اعلام کردند مورد توجه باشد.

وی گفت: در طرح بازآفرینی ابتکاری وجود دارد و آن اختصاص دادن زمین‌های دولتی به عنوان مرحله جهش است و البته در این طرح که هم ایمنی مردم بالا می‌رود و هم اشتغال‌زایی بسیار خوبی در حوزه ساخت و ساز ایجاد می‌کند که با توجه به این ویژگی این طرح متفاوت با طرح‌های گذشته است که به‌جای تجمیع چند پلاک و ساخت و ساز مسکن توجه به محله‌سازی است لذا در کنار اجرای این طرح توجه به امکانات فرهنگی و خدمات درمانی هم هست یعنی یک مجموعه اشتغال‌زایی را ایجاد می‌کند.

نهاوندیان گفت: در بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور که آن هم می‌تواند زمینه اشتغال قابل توجهی ایجاد می‌کند البته از نظر اجتماعی و انسانی هم تلفات جاده‌ای با اجرای این طرح پایین می‌آید و از نظر صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کمک به محیط زیست نیز قابل توجهی خواهد بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه مجموعه سیاست‌های دولت برای سال ۹۷ ایجاد فضای نشاط اقتصادی در کنار نشاط اجتماعی است بیان کرد: برنامه دولت همچنان که در ۴ سال گذشته نشان داده شد این است که مردم احساس آرامش کنند هم در فضای اقتصادی هم در فضای سیاسی هم در فضای فرهنگی.

وی گفت: مردم باید آزادی عمل داشته باشند و احترامشان محفوظ باشد و هر کسی بتواند در حوزه‌ای که نظری دارد یا ابتکاری دارد این نظر و ابتکار خود را به مرحله عمل برساند.

نهاوندیان با بیان اینکه دولت وظیفه ایجاد فضای مساعد برای مردم در عرصه‌های مختلف را عهده دارد، گفت: اکنون سرمایه‌گذار با درجه بالای پیش‌بینی پذیری می‌تواند طرح اقتصادی خود را دنبال کند همچنین فعالان فرهنگی و سیاسی لذا همه باید احساس کنند فضای کشور فضای کار و ابتکار و نشاط برای ساختن آینده فرزندان ایران است.

[ad_2]

Source link