مذاکره برای صادرات مقادیر بیشتر آب سنگین
مذاکره برای صادرات مقادیر بیشتر آب سنگین

[ad_1] سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اعلام رونمایی از دستاورد‌های حاصله در زمینه آب سنگین در روز ۲۰ فروردین، از مذاکره با دیگر کشور‌ها برای صادرات مقادیر بیشتری آب سنگین خبر داد. خبرگزاری فارس: بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگویی در خصوص ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای با اشاره به پیشرفت‌های حاصله […]

[ad_1]

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اعلام رونمایی از دستاورد‌های حاصله در زمینه آب سنگین در روز ۲۰ فروردین، از مذاکره با دیگر کشور‌ها برای صادرات مقادیر بیشتری آب سنگین خبر داد.

خبرگزاری فارس: بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگویی در خصوص ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای با اشاره به پیشرفت‌های حاصله در زمینه آب سنگین عنوان کرد: ما در زمینه آب سنگین پیشرفت‌های خوبی داشتیم که بخشی از آن در ۲۰ فروردین به مردم عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه آب سنگین کما فی السابق تولید خوبی داریم، خاطرنشان کرد: بخشی از آب سنگین تولیدی را به آمریکا و روسیه صادر و به تعدادی از کشور‌های دیگر هم مقادیر کمی صادر کردیم. در حال مذاکره هستیم که مقادیر بیشتری را صادر کنیم؛ ولی تصمیم بر این است که از آب سنگین در آینده به عنوان ماده اولیه برای محصولات دیگر استفاده کنیم که بخشی از آن در ۲۰ فروردین رونمایی خواهد شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی به اولویت‌های اساسی دیگر سازمان انرژی اتمی در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و یکی از این اولویت‌ها را توسعه نیروگاهی برشمرد و افزود: درصددیم ظرفیت نیروگاهی را از هزار مگاوات افزایش دهیم و صحبت‌هایی است درباره احداث نیروگاه‌های کوچک که احتمالا یک یا دو نیروگاه در جهت تولید انرژی و احتمالا استفاده در آب شیرین کن احداث شود.

وی که با خبر رادیو گفت‌وگو می‌کرد، افزود: اولویت دوم به توسعه کاربرد پرتو‌ها برمی‌گردد که استفاده پزشکی دارد که در این زمینه به لحاظ کمیت مشکلی نداریم، کیفیت خوب است، ولی می‌خواهیم کیفیت اول دنیا را داشته باشیم. البته آقای صالحی رئیس سازمان نظرشان بر این است که در زمینه صنایع و تکنولوژی جدید و به خصوص کوانتوم فعالیت کنیم.

[ad_2]

Source link