مذاکره جدید با کشور بدعهد «ساده‌لوحی» است
مذاکره جدید با کشور بدعهد «ساده‌لوحی» است

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: اسحاق جهانگیری در همایش یازدهمین کنفرانس اقتصاد دوسالانه کشاورزی ایران که صبح امروز در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج برگزار شد اظهار داشت: استان البرز بسیار راهبردی و مهم است و امیدوارم این کنفرانس خوبی برای کشاورزی کشور باشد. معاون اول رئیس جمهور با تقدیر […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: اسحاق جهانگیری در همایش یازدهمین کنفرانس اقتصاد دوسالانه کشاورزی ایران که صبح امروز در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج برگزار شد اظهار داشت: استان البرز بسیار راهبردی و مهم است و امیدوارم این کنفرانس خوبی برای کشاورزی کشور باشد.

معاون اول رئیس جمهور با تقدیر از برگزارکنندگان این کنفرانس افزود: نهاد دانشگاه به عنوان مغز متفکر مسئولیت اصلی توسعه و علم و فناوری و تربیت مدیران کشور را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه نهادی ثابت در تمام تصمیم‌گیری‌ها در کشور است گفت: نهاد‌های تخصصی و مدنی به عنوان پایه دوم در کشور است که صرفا برای رسیدن به هدف علمی هزینه می‌کنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برخی زیاده‌روی می‌کنند که دولت را همه کاره توسعه می‌دانند، اضافه کرد: ضد انقلاب خارج از کشور با برخی از مخالفان و دشمنان دولت هماهنگ شدند و القا حس بی‌دولتی در جامعه را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: کشور بیش از هر روز با بزرگ نمایی مشکلات روبه‌رو است و برخی از این بزرگ نمایی دستور کار برخی قرار گرفته است و افرادی از اقتدار دولتی نگران هستند.

جهانگیری با بیان اینکه هیچ دولتی در جهان بدون مشکلات اقتصادی نیست، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی ملت بزرگی مثل ایران را از بین نمی‌برد و در حوادث ۴ دهه اخیر جمهوری اسلامی اتفاقات بسیاری وجود دارد و تخریب سرمایه‌های اجتماعی و امید مردم، آینده کشور را به خطر می‌اندازد.

وی با اشاره به اینکه گفتگو مهم‌ترین پیام را به جامعه دارد و این پیام‌ها به برنامه ریزی منتهی می‌شود، بیان کرد: بنده به عنوان مسئولی در دولت گفتگو را نیاز کشور می‌دانم و افق‌های تازه‌ای در گفتگو ایجاد می‌شود و می‌توان به مسائل آتی با دیالوگ امید داشت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه فشار‌های جهانی سبب شد که ایرانی‌ها به ایرانی بودن خود افتخار نمی‌کردند، افزود: در مذاکرات قبل از برجام متوجه شدیم که با تحریم‌های سخت حتی یک حساب به اسم ایرانیان در خارج باز نمی‌شد.

وی با تاکید بر اینکه من می‌دانم کشور با ابر چالش‌هایی روبه‌رو است، خاطرنشان کرد: حالا آمریکایی‌ها که IQ پایینی دارند می‌گویند سر ما در برجام کلاه رفته است، ولی تنها آمریکا در مذاکرات برجام وجود نداشت و برجام جزو افتخارات دیپلماسی تاریخ جهان است.

جهانگیری با بیان اینکه مسائل کشور تک بعدی نیست و مشکلات کشور مرکب است، عنوان کرد: با بدعهدی‌ها که وجود دارد ساده لوحی است مذاکرات دیگری با این کشور بدعهد انجام شود و برای هر مشکلی در کشور برنامه ریزی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه برهم زدن توافق برجام روسیاهی برای آن‌ها است، گفت: برجسته‌ترین مسائل کشور سیاسی است و باید فهم درستی در مسائل کشور پیدا کرد و تفاهم در ابعاد سیاسی بسیار حائز اهمیت است.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه رشد سال ۹۶، مثبت ۴.۵ درصد بوده است، تصریح کرد: در مسائل اقتصادی با یک فهرست بلند بالا چالش‌ها روبه‌رو هستیم و با بیکاری، سرمایه گذاری، معیشت مردم و فقر جمعی از مردم کشور روبه‌رو هستیم.

وی ادامه داد: مسائل اجتماعی و محیط زیست در بخش‌های مختلف به مسئله جدی در کلانشهر‌ها و برخی شهر‌های جنوب غرب کشور تبدیل شده که ریزگرد‌ها یکی از این موارد است.

[ad_2]

Source link