مردم به سران فتنه نمی‌اندیشند، مشکلات دیگری دارند
مردم به سران فتنه نمی‌اندیشند، مشکلات دیگری دارند

[ad_1] روزنامه جوان: فرض کنیم به میان مردم رفته‌ایم و اولین خواسته آن‌ها از دولت را پرسیده‌ایم. مثلاً از مردم بانه و مریوان که چند روز است به علت مشکل کولبر‌ها در اعتصاب هستند. یا مثلاً از کارگران قزوینی که به علت عدم دریافت حقوق ماه‌هاست حقوق نگرفته‌اند. یا کشاورزان اصفهانی که چند روزی به […]

[ad_1]

روزنامه جوان: فرض کنیم به میان مردم رفته‌ایم و اولین خواسته آن‌ها از دولت را پرسیده‌ایم. مثلاً از مردم بانه و مریوان که چند روز است به علت مشکل کولبر‌ها در اعتصاب هستند. یا مثلاً از کارگران قزوینی که به علت عدم دریافت حقوق ماه‌هاست حقوق نگرفته‌اند. یا کشاورزان اصفهانی که چند روزی به علت مشکل آب در تجمع بودند. به نظر شما اولین خواسته آن‌ها از دولت چه خواهد بود؟ الیاس حضرتی نماینده مردم تهران که دیروز کل نیم تای صفحه یک روزنامه‌اش را به موضوع «رفع حصر» پرداخته است، می‌گوید خواسته اکثریت مردم «رفع حصر» است! الیاس حضرتی می‌نویسد: «مردم نامحرم نیستند، از آنجایی که رفع حصر خواست اکثرشان بوده و در مقاطع مختلف و به مناسبت‌های سیاسی آن را برزبان آورده‌اند شایسته است که به دور از هیاهو وجنجال بی‌مورد در جریان روند عمومی پرونده قرار بگیرند.»

این ادعای گزافی است. بسیاری از مردم اتفاقاً با رفع حصر مخالف هستند. بسیاری دیگر هم اصلاً دغدغه شان امر دیگری است و به سران فتنه نمی‌اندیشند. از طرفی دیگر، بخش اعظمی از جرم موسوی و کروبی حق الناس است و چطور اصلاح طلبان راحت از آن می‌گذرند؟ نکته مهم دیگر آنکه حصر یک اقدام تأمینی برای حفظ امنیت جامعه از آشوب‌طلبی سران فتنه بود و نه مجازات جرم‌های ارتکابی آنها؛ لذا رفع حصر به خودی خود محلی از اعراب ندارد و رفع حصر باید منجر به محاکمه این افراد شود. یعنی مسیر بعد از رفع حصر، دادگاه خواهد بود.

[ad_2]

Source link