مسئولیت مهمی که روحانی به ناطق پیشنهاد داد
مسئولیت مهمی که روحانی به ناطق پیشنهاد داد

[ad_1] عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اگر قرار بود، آقای ناطق مسئولیت دبیری شورای عالی امنیت ملی را بپذیرد، همان چهار سال و نیم پیش می‌پذیرفت. در آن مقاطع آقای ناطق می‌توانست موثرتر ظاهر شود اما در حال حاضر که دولت موظف است به عملکردهای خودش پاسخ دهد و مسیرهایی طی شد، بعید […]

[ad_1]

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اگر قرار بود، آقای ناطق مسئولیت دبیری شورای عالی امنیت ملی را بپذیرد، همان چهار سال و نیم پیش می‌پذیرفت. در آن مقاطع آقای ناطق می‌توانست موثرتر ظاهر شود اما در حال حاضر که دولت موظف است به عملکردهای خودش پاسخ دهد و مسیرهایی طی شد، بعید به نظر می آید که این توان وجود داشته باشد یا شرایطش مطلوب باشد.

نامه نیوز: محمد عطریانفر درباره خبر دعوت دوباره روحانی از ناطق‌نوری برای پیوستن به دولت گفت: آقای ناطق‌نوری شخصیتی برجسته، معتدل و عاقل است، بر همین اساس شاخص‌ترین شخصیت اصولگرا نزد اصلاح طلبان محسوب می‌شود. او تجربه موفق دو دوره ریاست مجلس را در کارنامه دارد و ریاست دفتر ویژه بازرسی رهبری را نیز عهده دار بود.

وی با اشاره به دغدغه‌های ملی ناطق‌نوری برای پیگیری مسائل کشورداری به ویژه موضوع رسیدگی به مشکلات مردم افزود: آقای ناطق تکیه گاه و مورد مشورت بسیاری از شخصیت‌های ملی ماست و با نگاه کاملا دلسوزانه برای اداره کشور، پاسخ‌های روشنگرانه می‌دهد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران یادآور شد: آقای روحانی سال ۹۲ در بدو مسئولیت ریاست جمهوری درخواست داشت که آقای ناطق حسب آن تجربیات بسیار ارزشمند، تکیه گاهی برای بسیاری از نیرو‌های ملی باشد و مسئولیت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی را بپذیرد، اما جناب آقای ناطق این پیشنهاد را نپذیرفت.

وی با اشاره به علت عدم پذیرش پیشنهاد دبیری شورای عالی امنیت ملی توسط ناطق‌نوری ادامه داد: آقای احمدی‌نژاد سال ۸۸ ظلمی در حق آقای ناطق‌نوری و خانواده‌اش انجام داد، اما با وجود آنکه بعدا مشخص شد، افاضات آقای احمدی‌نژاد، بی‌ربط و خلاف بیّن بود، هیچ‌کس حق مسلم آقای ناطق را به او برنگرداند و او از او دلجوی و عذرخواهی نکرد. در واقع اصولگرایان خیلی راحت از کنار قضیه گذشتند و این ناراحتی با آقای ناطق‌نوری باقی ماند.

وی افزود: وقتی به کسی مثل آقای ناطق توهین می‌شود در واقع حیثیت کشوری رفته است که او در مقاطعی مأموریت‌ها و مسئولیت‌های مهمی در آن داشت. در واقع فکر می‌کنم عدم پذیرش مسئولیت دبیری شورای عالی امنیت ملی توسط آقای ناطق در ابتدای دولت یازدهم ناشی از آن شرایطی بود که بر او در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد تحمیل شد و بعد از آن نیز کسی حق دلجویی را درباره آقای ناطق ادا نکرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان کرد: حالا چهار سال و نیم گذشت و در اوضاع کنونی که مشکلاتی حادی در کشور وجود دارد و همه باید دست به دست هم برای انجام اقدامی ملی دهند، نشست چندجانبه بین آقایان روحانی، ناطق، سیدمحمد خاتمی، سیدحسن خمینی و جهانگیری برگزار شد. مطلبی که روزنامه سازندگی منتشر کرد معطوف به آن جلسه است که البته شاید در آینده آقای لاریجانی به این جمع اضافه شود.

وی ادامه داد: از جمله نکاتی که در آن جلسه بحث شد، این بود که آقای روحانی توقع داشت آقای ناطق برای گفتگو با شخصیت‌های موثر نظام و در رأس همه حضرت آیت الله خامنه‌ای تلاش کند. آقای ناطق به آقای روحانی می‌گوید «من دسترسی به رهبر انقلاب ندارم، ضمن آنکه دیگر رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری نیستم، شما خودت رئیس جمهور هستی و پیش ایشان برو و حرفت را بزن». آقای روحانی نیز متقابلا به آقای ناطق نوری می‌گوید «من در ابتدای دولت یازدهم از شما خواستم که دبیر شورای عالی امنیت ملی شوید و ارتباطات مستقیم با رهبری برقرار کنید. حتی من ۲۰ اسم برای تصدی مسئولیت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم کردم که در رأس این فهرست نام شما قرار داشت. رهبر معظم انقلاب استقبال کردند و فرمودند: همین نفر اول یعنی آقای ناطق باشد، وقتی رهبر معظم انقلاب اینقدر عنایت داشتند و موقعیت شما نزد ایشان محبوب و جاافتاده است چرا خودتان را از حضور در این مسئولیت محروم می‌کنید». پس خبر دعوت دوباره از آقای ناطق برای پیوستن به دولت به همین صحبت بر می‌گردد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره نگاه آقای ناطق به دعوت آقای روحانی برای قبول مسئولیت دبیری شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: من فکر نمی‌کنم که چنین شود، چون اگر قرار بر این بود، همان چهار سال و نیم پیش اتفاق می‌افتاد. در آن مقاطع آقای ناطق می‌توانست موثر‌تر ظاهر شود، اما در حال حاضر که دولت موظف است به عملکرد‌های خودش پاسخ دهد و مسیر‌هایی طی شد، بعید به نظر می‌آید که این توان وجود داشته باشد یا شرایطش مطلوب باشد. من چنین باوری ندارم و اتفاق هم نمی‌افتد. این صرفا دیالوگ و مکالمه دو طرفه‌ای بین آقای روحانی و آقای ناطق بود تا این پیام را منتقل کند که «حضرت آقای ناطق شما که شخصیتی ملی و دلسوز مردم هستید، جریانات اصولگرایی شما را به رسمیت می‌شناسند و اصلاح طلبان نسبت به شما تعلق خاطر دارند و حریم قائلند، نقش تان را پررنگ‌تر کنید و این نقش فراتر از اداره مدرسه حوزه علمیه در لواسان باشد».

[ad_2]

Source link