معاون اول رئیس‌جمهور: باید از ظرفیت مناطق آزاد به خصوص در شرایط تحریم استفاده شود
معاون اول رئیس‌جمهور: باید از ظرفیت مناطق آزاد به خصوص در شرایط تحریم استفاده شود

[ad_1] جلسه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های فراوان مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی برای توسعه اقتصادی کشور،‌ گفت:‌ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فرصت […]

[ad_1]

جلسه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های فراوان مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی برای توسعه اقتصادی کشور،‌ گفت:‌ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فرصت بزرگی برای توسعه کشور هستند و بی‌انصافی است اگر جایگاه این مناطق را به مراکزی برای واردات کالا تنزل دهیم و تهدیدی برای تولید داخلی کشور تلقی کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌توانند نقش ویژه‌ای به خصوص در شرایط تحریم ایفا کنند، از دبیرخانه شورا خواست دستور کار جلسه آتی شورا با این رویکرد تنظیم شود که چگونه می‌توانیم استفاده بیشتری از ظرفیت‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دوران تحریم و شرایط جدید پیش روی کشور داشته باشیم.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین رعایت ملاحظات زیست محیطی در ایجاد مناطق و شهرهای جدید را ضروری و پراهمیت خواند و با اشاره به مسائل زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی عسلویه، گفت: باید برای بهبود شرایط زندگی ساکنان اینگونه مناطق برنامه‌ریزی دقیقی صورت پذیرد.

در این جلسه که وزیر دادگستری، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، استاندار یزد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی نیز حضور داشتند، صورت‌های مالی و گزارش عملکرد هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی اروند، انزلی، ارس، ماکو، کیش، قشم و چابهار منتهی به سال مالی‌۱۳۹۶ مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

طرح جامع منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی اروند، طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان، واردات ماشین‌آلات مرتبط با پروژه‌های گردشگری مربوط به منطقه ویژه اقتصادی زرندیه، اصلاح تبصره ماده‌۴۲ مقررات اشتغال نیروی انسانی، بیمه و تامین اجتماعی در مناطق آزاد و تغییر کاربری فرودگاه منطقه ویژه اقتصادی پیام از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در این نشست همچنین استاندار یزد گزارشی از جلسات برگزار شده برای بررسی طرح الحاق محدوده‌ای به منطقه ویژه اقتصادی یزد ارائه کرد و پس از بیان توضیحاتی درخصوص نظرات موافق دستگاه‌های اجرایی ذیربط، مقرر شد این موضوع با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط به طور دقیق بررسی شود و در صورت تایید، این طرح برای بررسی و تصویب نهایی به جلسه هیات وزیران ارائه شود.

نوشته معاون اول رئیس‌جمهور: باید از ظرفیت مناطق آزاد به خصوص در شرایط تحریم استفاده شود اولین بار در رسانه مناطق آزاد. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link