معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور: زیرساخت‌های مناسبی در حوزه دانش‌بنیان در منطقه آزاد انزلی مهیا شده است
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور: زیرساخت‌های مناسبی در حوزه دانش‌بنیان در منطقه آزاد انزلی مهیا شده است

[ad_1] معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با ابراز خرسندی نسبت به حضور خود در منطقه و گیلان، این استان را از استان‌های مهم کشور در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان عنوان و در خصوص ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی در این حوزه گفت: خوشبختانه زیرساخت‌های مناسبی در حوزه‌های مختلف به ویژه در زمینه دانش‌بنیان در منطقه آزاد انزلی […]

[ad_1]

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با ابراز خرسندی نسبت به حضور خود در منطقه و گیلان، این استان را از استان‌های مهم کشور در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان عنوان و در خصوص ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی در این حوزه گفت: خوشبختانه زیرساخت‌های مناسبی در حوزه‌های مختلف به ویژه در زمینه دانش‌بنیان در منطقه آزاد انزلی ساخته و در حال احداث است؛ ظرفیت‌ها و امکاناتی که موجبات حضور تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان و ابراز تمایل شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های بزرگ کشور برای فعالیت در این منطقه شده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سورنا ستاری با اشاره به توجه معاونت متبوع خود نسبت به بهره‌برداری از امکانات زیرساختی مناسب منطقه آزاد انزلی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان، افزود: سابقه تمدنی، غنای فرهنگی، نیروی انسانی قوی، تحصیلکرده و متخصص در عرصه کارآفرینی، وجود موسسات علمی-‌دانشگاهی، دانشجویان و فعالین عرصه دانش‌بنیان و استارت آپ‌ها؛ از ظرفیت‌های قابل توجه استان گیلان جهت اجرای طرح‌های اقتصاد دانش‌بنیان است.

ستاری گفت: در صورت فراهم نمودن فضای لازم، استان گیلان از جهش مناسبی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان در سطح کشور برخوردار خواهد بود.

وی با تقدیر از عملکرد خوب منطقه آزاد انزلی در حوزه‌های زیست محیطی و عدم به کارگیری صنایع آلاینده محیط زیست، تاکید کرد: آنچه خلق ثروت می‌کند، دانش است، موضوعی که در نگرش و عملکرد استانداری و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح استان و منطقه قابل مشاهده می‌باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه مرکز نوآوری انرژی منطقه آزاد انزلی در همین راستا ایجاد می‌شود، از وجود صنایع دانش‌بنیان فعال این منطقه در حوزه‌های اقتصاد دانش‌بنیان استقبال کرد و گفت: امیدوارم چنین سیاست‌های راهبردی در این منطقه به حدی تداوم و گسترش یابد که استان گیلان در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان به رشد قابل توجهی دست یابد.

ستاری درخصوص برنامه اصلی معاونت متبوع خود در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان که براساس آن ۱۳۰خدمت به این شرکت‌ها ارائه می‌شود، مهم‌ترین برنامه این معاونت است و امیدوارم چتر حمایتی این قانون در سرتاسر کشور منجمله منطقه آزاد انزلی به خوبی و به صورت کامل گسترش یافته و زمینه توسعه فعالین این حوزه فراهم گردد.

گفتنی است؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با همراهی رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و استاندار گیلان و مسئولین استانی و کشوری از واحد تولیدی دانش‌بنیان تولید محصولات آرایشی از حلزون، شرکت سرزمین شاد، واحد تولیدی صادرکننده و کارآفرین نمونه حوزه پوشاک کشور، شرکت تولیدکننده دیاگ خودرو که با سرمایه‌گذاری مشترک ایرانی و کره جنوبی و بزرگترین آکواریوم و پارک خزندگان کشور با سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد انزلی و موج‌شکن بندر کاسپین بازدید به عمل آورد.

نوشته معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور: زیرساخت‌های مناسبی در حوزه دانش‌بنیان در منطقه آزاد انزلی مهیا شده است اولین بار در رسانه مناطق آزاد. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link