نروژ سفیر ایران را بخاطر پرونده نسرین ستوده احضار کرد
نروژ سفیر ایران را بخاطر پرونده نسرین ستوده احضار کرد

[ad_1] روزنامه نروژی ‘فتن پوستن’ اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور روز چهارشنبه محمدحسن حبیب‌ الله سفیر ایران در نروژ را فراخوانده است. آفتاب‌‌نیوز : تارنمای روزنامه ‘فتن پوستن’ با اعلام این خبر افزود: این ملاقات قرار است امروز در ساختمان وزارت امور خارجه نروژ برگزار شود.  این روزنامه افزود: نروژ نگران گزارش […]

[ad_1]

روزنامه نروژی ‘فتن پوستن’ اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور روز چهارشنبه محمدحسن حبیب‌ الله سفیر ایران در نروژ را فراخوانده است.

آفتاب‌‌نیوز :

تارنمای روزنامه ‘فتن پوستن’ با اعلام این خبر افزود: این ملاقات قرار است امروز در ساختمان وزارت امور خارجه نروژ برگزار شود. نروژ سفیر ایران را در ارتباط با پرونده نسرین ستوده فراخواند

این روزنامه افزود: نروژ نگران گزارش هایی است که درباره حکم کیفری نسرین ستوده منتشر شده است. 

فتن پوستن مدعی شده است: ستوده در ماه ژوئن سال گذشته دستگیر و سپس در سال ۲۰۱۶ میلادی به صورت غیابی محاکمه شده است. به نظر می رسد برخی اختلاف نظرها در مورد نوع مجازات ستوده وجود دارد. محمد مقیسه قاضی دادگاه انقلاب به خبرنگاران گفته است ستوده به اتهام اجتماع علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس و به اتهام اهانت به رهبری به دو سال حبس محکوم شده است. با این حال همسر ستوده می گوید از این حکم مطلع نیست. 

فتن پوستن عنوان کرد: اتحادیه اروپا حکم ستوده را نگران کننده خوانده است.

صبح روز دوشنبه قاضی مقیسه در حاشیه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید قوه قضاییه در جمع خبرنگاران از محکومیت ستوده به هفت سال حبس بابت عنوان اتهامی اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و اهانت به رهبری خبر داد.

این حکم بدوی و قابل تجدید نظر خواهی در محاکم تجدید نظر استان تهران است که در صورت قطعیت مطابق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی اشد یکی از مجازات های صادره در این هفت عنوان اتهامی اجرا می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

[ad_2]

Source link