نظر مسئولان نظام درباره مذاکره موشکی چیست؟
نظر مسئولان نظام درباره مذاکره موشکی چیست؟

[ad_1]  قدرت دفاعی کشور “قابل معامله و مذاکره” نیست  آیت الله خامنه‌ای ــ فرمانده معظم کل قوا: راه مقابله‌ی با دشمن این است که ما به‌عکس و برخلاف خواسته‌ی او، روی عناصر اقتدار خودمان تکیه کنیم. اعلام کردیم، باز هم اعلام می‌کنیم که امکان دفاعی و قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره و چک‌وچانه نیست.  هرقدر […]

[ad_1]

 قدرت دفاعی کشور “قابل معامله و مذاکره” نیست

 آیت الله خامنه‌ای ــ فرمانده معظم کل قوا: راه مقابله‌ی با دشمن این است که ما به‌عکس و برخلاف خواسته‌ی او، روی عناصر اقتدار خودمان تکیه کنیم. اعلام کردیم، باز هم اعلام می‌کنیم که امکان دفاعی و قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره و چک‌وچانه نیست.

 هرقدر که بخواهیم سلاح و موشک تولید می‌کنیم

 حسن روحانی ــ رئیس جمهور: خطاب به آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و دنیا می‌گویم؛ ملت ایران به عهد خود وفادار است اما به‌صراحت به همه دنیا می‌گوید ما راجع به سلاح و دفاع کشورمان با کسی مذاکره نخواهیم کرد. ما هر مقدار سلاح و امکانات و هر مقدار موشک مورد نیاز کشور باشد، می‌سازیم و انبار می‌کنیم. به کسی ربطی ندارد که ملت ایران برای دفاع خود چه تصمیمی را اتخاذ کرده و راجع به قدرت دفاعی و بنیه دفاعی با کسی مذاکره نخواهیم کرد.

 توانمندی دفاعی ایران به‌هیچ‌وجه قابل مذاکره نیست

 آیت‌الله آملی لاریجانی ــ رئیس قوه قضائیه:‌ جمهوری اسلامی بر سر برجام هیچ مذاکره جدیدی نخواهد کرد و مسائل اساسی نظیر توانمندی دفاعی از جمله مباحث مربوط به فناوری موشکی را نیز که برای دفاع از کیان کشور است به هیچ عنوان قابل مذاکره نمی‌داند.

 اجازه نزدیک‌شدن دشمن به حریم موشکی را نمی‌دهیم

 سرلشکر باقری ــ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: با رصد نگاه خصمانه فرعون آمریکا و رژیم صهیونیستی و دنباله‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنان به حوزه‌های راهبردی قدرت نظام، اجازه نزدیک شدن به حریم اقتدار دفاعی و موشکی کشور را نخواهند داد.

 درباره قدرت دفاعی ایران با هیچ‌کس مذاکره نمی‌کنیم

 سرلشکر رشید ــ فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص): ایران درباره آنچه مبانی و شاکله موجودیت و قدرت دفاعی کشور و همچنین حمایت از مظلومین را ایجاد کرده، با هیچ‌کس مذاکره و معامله نخواهد کرد.

 توانمندی موشکی قابل معامله و مذاکره نیست

 سرلشکر جعفری ــ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: توانمندی موشکی به هیچ عنوان قابل معامله و حتی مذاکره نیست. ما از توان موشکی همان‌گونه دفاع می‌کنیم که مردان غیرتمند از ناموس خود دفاع می‌کنند. توان موشکی ایران در هوا، دریا و زمین به‌سرعت در حال رشد است و این برای ما یک اصل مسلم است.

واکنش فرمانده ارتش به درخواست غرب درباره “برجام موشکی”

 سرلشکر موسوی ــ فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران: اظهارات آمریکا و اروپا درباره مذاکرات موشکی یک معادله روشن است و حرف جدیدی نیست؛ فقط روش‌ها و تاکتیک‌های آن‌ها تغییر می‌کند. آنها یک روز موضوع مذاکره هسته‌ای را مطرح می‌کنند، روزی حرف از حقوق بشر می‌زنند و امروز از مذاکره بر سر توانمندی‌های دفاعی و موشکی کشور سخن می‌گویند که این موضوع جدیدی نیست.

 با تمام توان قدرت دفاعی را حفظ می‌کنیم

 امیر حاتمی ــ وزیر دفاع: راهی جز مقاومت وجود ندارد و ما با تمام توان، قدرت دفاعی را حفظ کرده و به حرف هیچ کس هم گوش نخواهیم کرد.

خود را از بازدارندگی موشکی خلع سلاح نمی‌کنیم

 سردار سلامی ــ جانشین فرمانده کل سپاه: موشک‌ها سرمایه‌های دفاعی و عناصر اصلی قدرت بازدارندگی ما هستند و ما هرگز نمی‌توانیم بپذیریم که خودمان را از توانمندی بازدارنده خلع سلاح کنیم.

 توان دفاع ایران غیر قابل مذاکره است

 سردار جزایری: مسئله انرژی هسته‌ای با مسئله موشکی و دفاعی تفاوت دارد و این دو مقوله از هم جدا هست؛ در حوزه موشکی ریشه توانمندی‌های ما توقف‌پذیر نیست و پیشرفت‌های موشکی در همه سطوح و بردهای مختلف صورت گرفته است و محدودیتی در این حوزه را نمی‌پذیریم. مذاکره بر سر توان دفاعی کشور، خط قرمز جمهوری اسلامی است.

 اگر دور تا دور کشور را دیوار بکشند، تولید موشک متوقف نخواهد شد

 سردار حاجی‌زاده ــ فرمانده نیروی هوافضای سپاه: مگر دشمنی که امروز درباره توانمندی نظامی ما این‌طور رفتار می‌کند، مایل بود که در این بخش به توانمندی امروز برسیم؟ بنده قبلاً هم گفته‌ام اگر دور تا دور کشور را دیوار بکشند، تولید موشک متوقف نخواهد شد چون تمام این صنعت بومی و داخلی است.

 با هیچ کشوری درباره‌ توان موشکی ‌مذاکره نمی‌کنیم

 محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت:‌ با هیچ کشوری درباره ساخت موشک و مباحث نظامی مذاکره نمی‌کنیم و از هیچ‌کسی اجازه نمی‌گیریم و نیازی به رضایت سایر کشورها در این زمینه نداریم.

[ad_2]

Source link