نوبخت تغییر وزرا را تکذیب کرد
نوبخت تغییر وزرا را تکذیب کرد

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: سخنگوی دولت گفت: منابع ارزی ما حداقل ۳۰ میلیارد دلار بیشتر از مصارفمان است و به همه وارد کنندگان و کسانی که نیاز ارزی دارند ارز به نرخ مصوب می‌دهیم. محمدباقر نوبخت در برنامه تیتر امشب افزود: التهاب و فشار کاذبی که در بازار احساس می‌شود مربوط به نیاز‌های اندکی است که […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی دولت گفت: منابع ارزی ما حداقل ۳۰ میلیارد دلار بیشتر از مصارفمان است و به همه وارد کنندگان و کسانی که نیاز ارزی دارند ارز به نرخ مصوب می‌دهیم.

محمدباقر نوبخت در برنامه تیتر امشب افزود: التهاب و فشار کاذبی که در بازار احساس می‌شود مربوط به نیاز‌های اندکی است که هنوز به سبب برخی از نواقص در سیستم پاسخ داده نمی‌شود.

نوبخت با کوتاه مدت بیان کردن این نقص و التهاب افزود: این نقص از آنجاست که برخی از نیاز‌های خرد ارزی در ذیل ارز مسافرتی، دانشجویی و کسانی که برای درمان ارز نیاز دارند قرار نمی‌گیرند مثل ارزی که برای خرید کتاب‌های خارجی ممکن است نیاز باشد یا مبلغی – ۶۰ دلار یا یورویی – که برخی از سفارت خانه‌ها نقدا مطالبه می‌کنند.

سخنگوی دولت افزود: با اطمینان عرض می‌کنم که به زودی همه نیاز‌های خرد بازار را تامین خواهیم کرد.

نوبخت گفت: در ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد دلار صادرات، مبالغ خردی که ممکن است در کوچه پس کوچه‌ها و به طور غیر قانونی خرید فروش شود، واقعیت ارزی کشور را نشان نمی‌دهد و قطعا با بر طرف شدن نقص‌های سیستم نیما به زودی این مشکل نیز حل می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: سیاست ارزی و اقتصادی کشور قطعا پاسخگوی همه نیازهاست و ما این سیاست را با قوت ادامه خواهیم داد.

نوبخت گفت: همه وارد کنندگان با ثبت سفارش و از طریق سامانه نیما ارز ۴۲۰۰ تومان دریافت می‌کنند.

سخنگوی دولت افزود: البته دولت برای کالا‌های اساسی و ضروری ما به التفاوت قیمت ارز را با توجه به تفاوت ۳۸۰۰ تومان تا ۴۲۰۰ تومان پرداخت می‌کند چیزی حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان تا این کالا‌ها و اقلام ضروری افزایش قیمت نداشته باشد.

سخنگوی دولت گفت: کارگروهی را امروز موظف کردیم که نواقص سامانه را رصد کند و تقاضا‌هایی را که در سیستم رسمی نمی‌توانیم پاسخ بدهیم شناسایی کنند.

نوبخت با بیان این که سیاست اقتصادی و معیشتی دولت روشن است گفت: دولت مانند سال پیش در مسیر تولید و اشتغال فعالیتش را ادامه می‌دهد و از منابع بانکی برای تامین منابع بخش خصوصی و از منابع خزانه هم برای تامین سرمایه طرح‌های عمرانی دولتی استفاده خواهد کرد.

سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد که اسفند ماه ۹۷ اشتغال بیش از یک میلیون نفر را اعلام کند.

نوبخت با بیان این که هیچ ملت و دولتی اجازه نمی‌دهد پول ملی اش تضعیف شود افزود: بازار ارز بخش کوچکی از اقتصاد ماست و بازار کالا، بازار سرمایه و بازار کار بخش‌های دیگر اقتصاد ما هستند و تازه بازار ارز بخشی از بازار پولی ما حساب می‌شود و هیچ مشکل اساسی در این بخش نداریم.

سخنگوی دولت با اشاره به لزوم همکاری مردم گفت: مردم باید دشمنان ایران از جمله ترامپ معلوم الحال را ناامید کنند و نگران هیچ چیز نباشند.

نوبخت با بیان این که دولت پیش بینی همه شرایط را کرده است گفت: من متعهد می‌شوم که کالا‌های اساسی و ضروری تامین باشد و حقوق‌ها و یارانه‌ها بدون مشکل پرداخت شود چنانکه تا کنون هیچ مشکلی در این زمینه نداشته ایم.

نوبخت با بیان این که رئیس جمهور مصمم است به وعده‌هایی که داده عمل کند، درباره صحبت‌هایی که درخصوص برخی از وزیر‌ها مطرح شده افزود: از صحبت‌هایی که رئیس جمهور کرده اند نمی‌توان چنین برداشتی کرد که بخواهند ترمیمی در کابینه صورت بدهند و همه ما در دولت و کابینه باید امیدوارانه و با انگیزه کار کنیم.

نوبخت درباره صحبت‌های ترامپ و تصمیم احتمالی امریکا برای خروج از برجام هم گفت: در عالم سیاست مبارزه، مبارزه اراده‌ها است و ترامپ نشان داده که شخصیتی متلاطم و بی ثبات دارد و در عالم سیاست کم تجربه است، ما از یک اعتقاد و دکترین حرف می‌زنیم و توسعه دفاعی حق ماست و برجام هم کوچکترین تغییری نخواهد کرد و اگر آن‌ها از برجام خارج شوند ما هم خارج می‌شویم.

سخنگوی دولت گفت: ما از مهر پارسال بودجه دیگری را در کنار بودجه رسمی کشور برای مواقع و شرایط خاص کشور پیش بینی کرده ایم و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

[ad_2]

Source link