نیازی به دیپلماسی نمایشی و اتفاقی نداریم
نیازی به دیپلماسی نمایشی و اتفاقی نداریم

آفتاب‌‌نیوز : سید عباس موسوی اظهار کرد: تصمیم رئیس جمهور کشورمان مبنی بر دیدار نکردن با رئیس جمهور آمریکا به رغم درخواست‌های فراوان، تصمیمی کارشناسی و عقلانی است. وی گفت: همه ارکان نظام متفق القول هستند که از نظر سیاسی و راهبردی در چنین شرایطی که فشار حداکثری روی ایران است و تروریسم اقتصادی، حقوق […]


آفتاب‌‌نیوز :

سید عباس موسوی اظهار کرد: تصمیم رئیس جمهور کشورمان مبنی بر دیدار نکردن با رئیس جمهور آمریکا به رغم درخواست‌های فراوان، تصمیمی کارشناسی و عقلانی است.

وی گفت: همه ارکان نظام متفق القول هستند که از نظر سیاسی و راهبردی در چنین شرایطی که فشار حداکثری روی ایران است و تروریسم اقتصادی، حقوق بیش از ۸۳ میلیون ایرانی را نقض می‌کند نه تنها مذاکره بلکه حتی دیداری ساده با سران رژیم تروریستی امریکا نباید انجام شود.

این دیپلمات کشورمان افزود: اعلام کرده‌ایم در پی دیپلماسی نمایشی نیستیم و این تصمیم از موضع اقتدار است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران نظام مقتدری است که عظمت، قدرت و شرافتش را به یک دیدار با رئیس جمهور کشوری به ظاهر قدرتمند گره نمی‌زند.

موسوی در ادامه مصاحبه با برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری افزود: اعلام کرده‌ایم راهبرد ما در مقابل فشار حداکثری، مقاومت حداکثری و فعال است و این مقاومت دیپلماتیک نیز در این راستا تعریف شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است در باقیمانده زمان حضور رئیس جمهور کشورمان در مقر سازمان ملل دیداری اتفاقی بین آقای روحانی و ترامپ روی دهد؟ گفت: چنین احتمالی وجود ندارد و جمهوری اسلامی ایران نشان داده که اهل تعامل و گفتگو است، از مذاکره هراسی ندارد و همواره خواستار ثبات و آرامش در منطقه و جهان است.

موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران ابتکارات خود را ارائه کرده است و نیازی به دیپلماسی‌های نمایشی و اتفاقی ندارد.

وی گفت: امریکایی‌ها در صورتی که به اشتباهات خود اذعان و آنها را جبران کنند راه به آنها نیز نشان داده شده است.Source link