واکنش ولایتی به اظهارات ضد ایرانی ترامپ
واکنش ولایتی به اظهارات ضد ایرانی ترامپ

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: رئیس هیئت امنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در واکنش به اظهارات ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا گفت: همه مردم دنیا به حرف‌های نامربوط و توخالی ترامپ عادت دارند.   علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت امنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره از مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: رئیس هیئت امنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در واکنش به اظهارات ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا گفت: همه مردم دنیا به حرف‌های نامربوط و توخالی ترامپ عادت دارند.

 

علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت امنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره از مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد در جمع خبرنگاران درباره حمایت و فعالیت‌های دانشگاه آزاد از بحث پژوهشی و روبوکاپ‌ها، گفت: بنای دانشگاه آزاد و همکاران ما در آنجا بر این است که نخبگان علمی را جذب کنند، یعنی از این پس، کسانی جذب دانشگاه آزاد خواهند شد که صلاحیت و شایستگی‌های لازم را داشته باشند، زیرا این جوانان هستند که آینده کشور را می‌سازند.

وی، با بیان اینکه معاونت پژوهشی این دانشگاه به جذب افراد نخبه پرداخته است، اظهار داشت: تا امروز بیش از ۱۴ هزار نفر در دانشگاه آزاد جذب شده‌اند که ۴۰ درصد آن‌ها فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دیگر بوده‌اند، هدف از جذب این افراد، توجه به کارآیی آنان در علم و فناوری و تبدیل علم به ثروت است.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی، درباره صحبت‌های ضدایرانی ترامپ درباره حضور نظامی این کشور در سوریه، اضافه کرد: امروز تمام مردم دنیا به حرف‌های نامربوط و توخالی ترامپ عادت دارند و سخنان رئیس‌جمهور آن کشور به واسطه تناقض‌گویی‌ها و حرف‌های غیرمنطقی‌اش معنایی ندارد.

ولایتی تصریح کرد: ایران مقتدرانه به راه خود که حمایت از استقلال و تمامیت ارضی است، ادامه می‌دهد؛ ایران از هدف خود که پیشرفت در حوزه علمی است، دست نخواهد کشید و در کنار کشور‌های منطقه و در خط مقدم مقاومت همگام و همراه خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه حوزه دفاعی ما پیشرفت‌های بسیاری داشته و ما برای دفاع از خودمان، از کسی اجازه نمی‌گیریم، در واکنش به سخنان ترامپ مبنی بر حضور پر رنگ‌تر نظامی این کشور در سوریه، افزود: بیش از ۷ سال است که آمریکا و متعهدانش مانند رژیم صهیونیستی و عربستان به دنبال این هستند که حکومت قانونی سوریه را اشغال کنند، اما نتوانسته‌اند.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: آمریکا و کشور‌های دیگر جهان، جنگی علیه سوریه راه انداخته‌اند، اما امروز با سرشکستگی مواجه و مجبور به خارج شدن از این کشور شده‌اند.

ولایتی خاطرنشان کرد: این ادعا‌ها دیگر خریداری ندارند و امروز ایران در کنار سوریه، عراق و لبنان در خط مقاومت حرف اول را می‌زنند و با اقتدار در خط مقدم ایستادگی خواهند کرد و اجازه در امور مقاومت را به هیچ کشوری نخواهند داد.

[ad_2]

Source link