واکنش کریمی قدوسی به حمله آمریکا به سوریه
واکنش کریمی قدوسی به حمله آمریکا به سوریه

[ad_1] باشگاه خبرنگاران جوان: محمدجواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به حمله نیرو‌های آمریکایی به سوریه، گفت: آمریکا با شلیک چند موشک از راه دور تنها به نوعی خواست تا ابراز وجود کند. وی با بیان اینکه این اقدام یکی از بی‌نتیجه‌ترین کار‌های آمریکا بوده است، ادامه داد: در […]

[ad_1]

باشگاه خبرنگاران جوان: محمدجواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به حمله نیرو‌های آمریکایی به سوریه، گفت: آمریکا با شلیک چند موشک از راه دور تنها به نوعی خواست تا ابراز وجود کند.

وی با بیان اینکه این اقدام یکی از بی‌نتیجه‌ترین کار‌های آمریکا بوده است، ادامه داد: در عرصه سرزمینی آمریکا غیر از دو پایگاه محدود که به صورت تحمیلی در سوریه احداث و اشغال کرده است، هیچ نقطه وسیع دیگری از سرزمین عراق، سوریه، لبنان، یمن و … را در اختیار ندارد.

نماینده مردم مشهد و کلات تأکید کرد: هیچ‌یک از قوا منهای قوای دیگر نمی‌توانند اقدامی کنند، یعنی نیروی زمینی بدون پشتوانه هوایی کاری از پیش نمی‌برد و آمریکا هم با شلیک این چند گلوله نتوانست کاری پیش ببرد.

کریمی‌قدوسی تصریح کرد: در پس این اقدام آمریکا و متحدانش، مردم سرزمین سوریه مشاهده کرده‌اند که چگونه کشوری خواسته‌های خود را با زور و از راه تخریب می‌خواهند پیش ببرند؛ لذا مقاومت‌شان دربرابر آن‌ها افزایش یافت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: اقدام آمریکا و متحدانش قطعا به نفع جریان مقاومت خواهد بود، زیرا این حمله نشان داد حداکثر توان این کشور‌ها و ابزار در اختیارشان در همین حد است وگرنه ۱۰۰ سرباز هم نمی‌توانند پیاده کنند.

وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند ۲۰ کیلومتر هم به جلو در خاک سوریه پیش بروند، همانگونه که به اسم جنگ نیابتی چند سال است که در سوریه حضور دارند، اما با شکستی راهبردی مواجه شده‌اند.

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه جریان مقاومت هم دارای یک راهبرد است، گفت: جریان مقاومت در این حوادث که جنگی فرسایشی است، پرشدت عمل نمی‌کند، البته نه آنکه توان آن را نداشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: جریان مقاومت می‌تواند طی ۲ روز به تمام مراکز آمریکایی‌ها حمله‌ای وسیع کند، اما ترجیح می‌دهد در یک فرصت مناسب آن هم به قدر ضرورت و با محاسبه عقلی صدمات خود را وارد کند.

[ad_2]

Source link