واکنش کواکبیان به حمله آمریکا به سوریه
واکنش کواکبیان به حمله آمریکا به سوریه

[ad_1] نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه جنایت مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه که با سرمایه‌های گاو‌های شیرده منطقه صورت گرفته، محکوم است، گفت: حمایت امثال اردوغان و سایر کشور‌های اسلامی و آسیایی از تهاجم به سوریه دردناک‌تر است. خبرگزاری تسنیم: مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه ۲۶ […]

[ad_1]

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه جنایت مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه که با سرمایه‌های گاو‌های شیرده منطقه صورت گرفته، محکوم است، گفت: حمایت امثال اردوغان و سایر کشور‌های اسلامی و آسیایی از تهاجم به سوریه دردناک‌تر است.

خبرگزاری تسنیم: مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه ۲۶ فروردین) در صحن علنی پارلمان در نطق میان‌دستور، با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی، گفت: خوشبختانه در و دیوار همه نهاد‌ها و ادارات مزین به این شعار شده است، اما اقدامات ما بهارستان‌نشینان و پاستورنشینان و همچنین دستگاه قضایی در جلوگیری از واردات بی‌رویه و قاچاق کالا چه بوده است؟ آیا نظارت کافی در این زمینه وجود دارد؟ آیا همه اسکله‌ها تحت کنترل و نظارت است؟ راستی در زمینه تشویق صادرکنندگان جهت رونق تولید و اشتغال چه کرده‌ایم؟ چرا باید وضعیت ارز از کنترل خارج شود تا بخواهیم با تعطیلی صراف‌ها کار را پیش ببریم؟

وی در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به حمله موشکی اخیر آمریکا به سوریه گفت: ما براساس سیاست‌های کلی نظام و اصول قانون اساسی و آموزه‌های دینی نسبت به همه مسلمانان تعهد داریم و باید از مستضعفان جهان حمایت کنیم، اما قطعا ایران اسلامی به دنبال کشورگشایی و لشگرکشی و تهاجم نظامی نیست و اساسا، چون توسعه‌طلبی در عرصه دیپلماسی نداریم قطعا مخالف سلطه قدرت‌های خارجی به بهانه‌های واهی در کشور‌هایی، چون سوریه، عراق، لبنان و یمن هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس، ادامه داد: نمایش موشکی و جنایت مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه که با سرمایه‌های گاو‌های شیرده منطقه صورت گرفته، محکوم است، اما حمایت امثال اردوغان رئیس جمهور ترکیه، از این تهاجم نظامی و سایر کشور‌های اسلامی و آسیایی از این تهاجم دردناکتر است. چرا زمان بهره‌برداری‌های اقتصادی، دیگران مدعی هستند، اما ما باید هزینه‌ها را تحمل کنیم؟ آیا پس از نابودی داعشی‌های جنایتکار برنامه‌ریزی‌های مطلوبتری در این زمینه نیستیم؟

کواکبیان تصریح کرد: ما بر این باوریم که نتانیاهو جنایتکار، ترامپ غیرمتعادل و جوانک شاهزاده سعودی قطعا روزی به زیر کشانده خواهند شد و محرومان و مستضعفان جهان عهده‌دار قدرت جهانی خواهند شد.

وی در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به طرح گفت‌وگوی ملی و موضوعاتی مانند رفع حصر گفت: رئیس جمهور به عنوان رئیس شورایعالی امنیت ملی باید به وعده خود عمل کند به ویژه آنکه ماهیت امثال احمدی‌نژاد دیگر بر همگان روشن شده است.

کواکبیان در بخش پایانی نطق خود با خطاب قراردادن نمایندگان اظهار داشت: امیدوارم برای اقتدار بیشتر مجلس که باید در راس امور باشد در انتخاب اعضای هیئت رئیسه پارلمان دقت کافی و لازم داشته باشیم.

[ad_2]

Source link