پاسخی به ادعاهای نماینده پارلمان امارات درباره جزایر سه‌گانه
پاسخی به ادعاهای نماینده پارلمان امارات درباره جزایر سه‌گانه

[ad_1] عضو هیات پارلمانی اعزامی ایران به اجلاس بین‌المجالس جهانی ادعای نماینده پارلمان امارات درباره جزایر سه‌گانه ایرانی را بی‌پایه و غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد که تمامیت سرزمین و حاکمیت ایران بر این جزایر قابل مذاکره نیست. خبرگزاری ایسنا: عضو هیات پارلمانی اعزامی ایران به اجلاس بین‌المجالس جهانی ادعای نماینده پارلمان امارات درباره […]

[ad_1]

عضو هیات پارلمانی اعزامی ایران به اجلاس بین‌المجالس جهانی ادعای نماینده پارلمان امارات درباره جزایر سه‌گانه ایرانی را بی‌پایه و غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد که تمامیت سرزمین و حاکمیت ایران بر این جزایر قابل مذاکره نیست.

خبرگزاری ایسنا: عضو هیات پارلمانی اعزامی ایران به اجلاس بین‌المجالس جهانی ادعای نماینده پارلمان امارات درباره جزایر سه‌گانه ایرانی را بی‌پایه و غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد که تمامیت سرزمین و حاکمیت ایران بر این جزایر قابل مذاکره نیست.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره ادعای نماینده پارلمان امارات درباره جزایر سه‌گانه در نشست بین‌المجالس جهانی در ژنو، گفت: امروز نماینده امارات متحده عربی ادعا‌های بی‌پایه و غیرقابل توجیهی علیه یکپارچگی و تمامیت ارضی کشور ما مطرح کرد که این قبیل ادعا‌ها در تعارض با اصول و حقوق بین‌المللی، منشور سازمان ملل و روابط خوب همسایگی است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران حاکمیت خود بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج‌فارس را در مورد تاکید قرار می‌دهد، گفت: ایران بر مبنای سیاست اصولی خود که مبتنی بر تامین امنیت، ثبات و برقراری صلح در خلیج‌فارس با کشور‌های منطقه است اقدامات گسترده‌ای برای اعتمادسازی و گسترش اقدامات اعتمادساز دوجانبه با کشور‌های منطقه انجام داده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در همین زمینه ما آمادگی خود را برای مشارکت در گفت‌وگو‌های دوجانبه با امارات متحده عربی برای تداوم تقویت روابط و رفع سوء تفاهماتی که ممکن است بین دو کشور وجود داشته باشد، اعلام می‌کنیم و در عین حال واضح است که تمامیت سرزمینی و حاکمیت جمهوری اسلامی بر جزایر مذکور قابل مذاکره نیست.

[ad_2]

Source link