پاسخ تند بروجردی به ادعا‌های اخیر نیکی هیلی
پاسخ تند بروجردی به ادعا‌های اخیر نیکی هیلی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران بر اساس منافع ملی خود تصمیم می‌گیریم و اگر قرار باشد با خروج امریکا از برجام تحریم‌ها فراگیر شود، استمرار حضور جمهوری اسلامی در چنین توافقی فاقد اهداف مورد نظر است. خانه ملت: علاءالدین بروجردی در واکنش به ادعا‌های اخیر نیکی هیلی مبنی بر عدم […]


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران بر اساس منافع ملی خود تصمیم می‌گیریم و اگر قرار باشد با خروج امریکا از برجام تحریم‌ها فراگیر شود، استمرار حضور جمهوری اسلامی در چنین توافقی فاقد اهداف مورد نظر است.

خانه ملت: علاءالدین بروجردی در واکنش به ادعا‌های اخیر نیکی هیلی مبنی بر عدم خروج ایران از برجام درصورت خروج امریکا از این توافقنامه به خاطر ادامه روابط تجاری با اروپا گفت: نیکی هیلی نمی‌تواند برای جمهوری اسلامی ایران تعیین تکلیف کند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: همانگونه که مسئولان جمهوری اسلامی ایران بار‌ها اعلام کرده اند، ما بر اساس منافع ملی خود تصمیم می‌گیریم و اگر قرار باشد با خروج امریکا از برجام تحریم‌ها فراگیر شود، استمرار حضور جمهوری اسلامی در چنین توافقی فاقد اهداف مورد نظر است.

وی افزود: مهم‌ترین هدف برجام رفع تحریم‌ها بود لذا اگر به زمانی برگردیم که مجدد تحریم‌ها علیه ایران اعمال شود، قطعا در برجام نمی‌مانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی در هر مقطعی در خصوص اقدامات اعضای گروه ۱+۵ در برجام بر اساس منافع ملی خود تصمیم می‌گیرد، خاطرنشان کرد: روابط جمهوری اسلامی با اروپا روابط سنتی، قدیمی و تعریف شده است از این رو تا زمانی که اصل رعایت منافع متقابل بر روابط حاکم باشد، ارتباط با کشور‌های اروپایی حفظ می‌شود حتی اگر برجام از بین برود.Source link