پاسخ مقتدرانه نیروهای مسلح ایران به هرگونه تهدید
پاسخ مقتدرانه نیروهای مسلح ایران به هرگونه تهدید

[ad_1] خبرگزاری مهر: معاون بین المللی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به هرگونه تهدیدی از جانب دشمنان پاسخ مقتدرانه خواهند داد.   سردار قدیر نظامی، معاون بین المللی ستاد کل نیرو‌های مسلح و رئیس کمیسیون مشترک نظامی در چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و عمان روابط نظامی […]

[ad_1]

خبرگزاری مهر: معاون بین المللی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به هرگونه تهدیدی از جانب دشمنان پاسخ مقتدرانه خواهند داد.

 

سردار قدیر نظامی، معاون بین المللی ستاد کل نیرو‌های مسلح و رئیس کمیسیون مشترک نظامی در چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و عمان روابط نظامی و امنیتی بین نیرو‌های مسلح دو کشور ایران و عمان را مثبت و روبه پیشرفت دانست و اظهار داشت: در حالی که روند روابط سیاسی، نظامی دو کشور به دلیل مواضع حکیمانه و خردمندانه رهبران دو کشور از شرایط مطلوبی برخوردار است؛ اما متاسفانه شرایط سیاسی، نظامی و امنیتی منطقه و جهان اسلام به دلایل مختلف روند نگران‌کننده و غیرقابل قبولی دارد.

سردار قدیر نظامی در ادامه جنایت‌های تروریست‌های تکفیری با حمایت آمریکا و برخی از کشور‌های منطقه مانند عربستان در مناطق مختلف جهان و همگرایی بین برخی از کشور‌های منطقه مانند عربستان با رژیم‌صهیونیستی را دو عامل اصلی شکاف، تفرقه و بحران در منطقه و جهان اسلام عنوان کرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به دلیل پیشتازی و مجاهدت در برابر تروریسم و نقش مستقیم در شکست حکومت خودخوانده داعش و پای‌بندی به موازین بین‌المللی و مواضع مستقل در مسائل منطقه‌ای و جهانی، مورد فشار‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی آمریکا و برخی کشور‌های غربی و منطقه‌ای قرار گرفته است؛ لذا ایران حفظ و تقویت توان دفاعی خود را برای دفاع قدرتمندانه از منافع و امنیت ملی‌اش حق طبیعی خود می‌داند و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران به هرگونه تهدیدی از جانب دشمنان پاسخ مقتدرانه خواهند داد.

در این اجلاس سرتیپ ستاد «حمد بن راشد بن سعید البلوشی» معاون رئیس ستاد نیرو‌های مسلح سلطنت عمان و رئیس هیات نظامی عمان نیز وجود تفرقه در جهان اسلام را عامل اصلی منازعات کنونی دانست و تاکید کرد: کشور‌های منطقه و مسلمانان باید با بازگشت به میز مذاکره و گفت‌وگو، به رفع اختلافات بپردازند.

بر اساس این گزارش، قرار است برابر برنامه‌ریزی صورت گرفته هیات نظامی سلطنت عمان در ادامه اجلاس‌های کمیسیون مشترک نظامی با برخی از مقامات و فرماندهان نظامی نیرو‌های مسلح ملاقات کنند و همچنین ظرف چند روز آینده رزمایش مشترک امداد و نجات دریایی با مشارکت نیروی دریایی ارتش، نیروی دریایی سپاه، مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی عمان و پلیس سلطنتی عمان در آب‌های خلیج فارس برگزار شود.

[ad_2]

Source link