ژست‌های جدید صهیونسیت‌ها و شانتاژکاری علیه ایران
ژست‌های جدید صهیونسیت‌ها و شانتاژکاری علیه ایران

[ad_1] نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: سناریوهای غربی ها کارشان را به اینجا رسانده که در مقاطع مختلف، کشوری که به یک حد از بزرگی رسیده را نشانه بگیرند تا کوچکی و عجز خود را در مقابل آن تبدیل به یک موضع واحد و بزرگ کنند. خبرگزاری فارس: غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در […]

[ad_1]

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: سناریوهای غربی ها کارشان را به اینجا رسانده که در مقاطع مختلف، کشوری که به یک حد از بزرگی رسیده را نشانه بگیرند تا کوچکی و عجز خود را در مقابل آن تبدیل به یک موضع واحد و بزرگ کنند.

خبرگزاری فارس: غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات اخیر نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران اظهار داشت: سناریوی لابی صهیونیست و استعمار غرب و کشور‌های اروپایی این است که از انزوا بیرون بیایند و توپ مشکلاتشان را در زمین دیگران شوت کنند.

وی افزوود: این سناریو‌ها کارشان را به اینجا رسانده که در مقاطع مختلف، کشوری که به یک حد از بزرگی رسیده -که می‌تواند خود را در اذهان عمومی و اراده خود را در فضای بین‌المللی تحمیل کرده و به اثبات برساند- را نشانه بگیرند و کوچکی و عجز خود را در مقابل آن تبدیل به یک موضع واحد و بزرگ کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: یکی از این رویکرد‌ها مجموعه رفتار‌هایی است که صهیونیست بین‌الملل با یک طراحی از پیش تعیین‌شده انجام داده است.

شرفی در ادامه عنوان کرد: این رویکرد دلایل خاصی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تأثیر بر قیمت انرژی، بر هم زدن روابط جدید و ایجاد رابطه بین‌المللی در کشور‌ها و همچنین شکل گیری جغرافیای سیاسی جدید و شاید بالندگی و پیش‌برندگی بسیاری از رفتار‌های سیاسی منطقه‌ای اشاره کرد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: ما حداقل در این ۴ – ۵ سال اخیر شاهد بودیم که همه رویکرد‌هایی مذکور هم به نفع جمهوری اسلامی رقم خورده و هم در جهت ثبات و آرامش و تثبیت روابط بین‌الملل و روابط متحده جدیدالتأسیس به کشور‌های دیگر در حل مناقشاتشان منطقه‌ای بوده است.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در خاتمه گفت: این‌ها وقتی این موارد را می‌بینند، ژست‌های جدیدی به خود می‌گیرند و مطرح می‌کنند. آن‌ها مواردی، چون حقوق بشر، سلاح هسته‌ای، موشک و توانمندی موشکی ایران را مطرح می‌کنند و این‌ها از جمله مستمسک‌هایی هستند که این‌ها به آن متوسل می‌شوند و شروع به شانتاژ کاری می‌کنند.

[ad_2]

Source link