کنایه روحانی به فساد سپاه در روز ملی ارتش!
کنایه روحانی به فساد سپاه در روز ملی ارتش!

[ad_1] سرویس سیاسی فردا: حسن روحانی امروز در سخنرانی روز ارتش، باز هم حاشیه‌ای جدید آفریده است و با کنایه‌ای به سپاه گفته است که  اگر در رژیم گذشته در کنار فساد‌های اقتصادی گاهی نام صاحب‌منصبان ارتش آن روزگار نام برده می‌شد امروز در هیچ فسادی در کشور ما نامی از امیران و بزرگان ارتش وجود ندارد این […]

[ad_1]

سرویس سیاسی فردا: حسن روحانی امروز در سخنرانی روز ارتش، باز هم حاشیه‌ای جدید آفریده است و با کنایه‌ای به سپاه گفته است که  اگر در رژیم گذشته در کنار فساد‌های اقتصادی گاهی نام صاحب‌منصبان ارتش آن روزگار نام برده می‌شد امروز در هیچ فسادی در کشور ما نامی از امیران و بزرگان ارتش وجود ندارد این به معنای پاکی و دست‌پاکی ارتش و اخلاص ارتش جمهوری اسلامی ایران است. این که در هیچ کدام از فساد‌های کشور نامی از ارتش برده نمی‌شود البته مساله خوب و مهمی است که باید از ارتش جمهوری اسلامی بابت آن تشکر و قدردانی نمود. با این حال با توجه به سابقه حسن روحانی در کنایه به سپاه، این سخنان را می‌توان کنایه‌ای به وجود فساد در نهاد نظامی دیگر کشورمان دید.  

 

اگر چه وجود فساد در هر سازمان و نهادی ممکن است رخ دهد و نهاد‌های نظارتی نیز باید با دقت و شدت با آن برخورد کنند، اما رئیس جمهور در حالی از فساد انتقاد می‌کند که هنوز یادمان نرفته است در مناظرات ریاست جمهوری سال ۹۶ از قاچاق دختر یکی از وزرا تا مساله خانه رئیس‌جمهور مورد مناقشه قرار گرفت و روحانی نیز هیچ پاسخی برای آن نداشت.  

مساله اتهام فساد در مورد اطرافیان بسیار نزدیک به روحانی نیز به طور جدی وجود دارد. هنوز چند ماه از دستگیری برادر رئیس جمهور و آزادی او یا وثیقه میلیاردی نگذشته است و دستگاه قضایی هم چنان در حال رسیدگی به این پرونده است.یا برادر معاون اول رئیس‌جمهور نیز از دیگر کسانی است که متهم به فساد مالی است و اکنون با قید وثیقه میلیاردی آزاد گشته است.

بسیاری از کاربران فضای مجازی نیز به این مساله واکنش نشان دادند و آن را فرار به جلوی حسن روحانی دانسته اند.  

یکی از کاربران نوشته است: امروز روحانی باز هم تاکتیک تکراری مواضع حاشیه‌سازش را تکرار کرد. در حالی که برادرش و برادر معاون اولش متهم فساد مالی هستند، در مراسم روز ارتش دارد به فساد در سپاه طعنه می‌زند!   قیمت دلار و آشفتگی اقتصاد مملکت هم که هیچ

یکی دیگر از کاربران با نام دانشطلب نیز این حرکت روحانی را شبیه به بنی صدر دانسته و نوشته است: ‏یکی از کار‌هایی که باعث برکناری بنی‌صدر شد اختلاف انداختن بین ارتش و سپاه و تحقیر نیرو‌های سپاهی بود، خوشبختانه روحانی به هیچ وجه چنین کاری نمی‌کند

البته برخی از کاربران دیگر نیز سوابق روحانی در مورد تلاش برای از بین بردن ارتش را به یاد آورده اند و گریزی هم به دولت او زده اند. یکی از کاربران نوشته است: ‏حسن روحانی طوری از ارتش دفاع میکنه انگار عمه پسر مرحومش قبل از جنگ پیگیر تعطیلی ارتش بوده نه خود روحانی.

سید مصطفی موسوی نژاد هم نوشته است: ‏عده‌ای معتقدن وقتی روحانی گفت: «در هیچ‌فسادی نامی از امیران ارتش وجود نداره.» داشته به سپاه تیکه مینداخته، اما به نظر من داشته تو دلش حسرت دولتشو می‌خورده.بالاخره در برخی فساد‌ها نام حسین فریدون و برادر جهانگیری چشم رو خیره می‌کنه!

با این حال، به نظر می‌رسد بهترین کار برای حسن روحانی نه کنایه زدن به این نهاد و آن نهاد، بلکه پیگیری عملی مشکلاتی است که به نظر او واقعا وجود دارند. اگر فساد در هر یک از ارگان‌های کشور وجود دارد، بهتر نیست حسن روحانی شفاف و صادقانه مدارک آن را به قوه قضائیه اعلام کند و به صورت علنی و با صداقت خواستار برخورد با فساد در هر جای کشور شود؟!

[ad_2]

Source link