گره زدن مسائل اساسی کشور به برجام اشتباه است
گره زدن مسائل اساسی کشور به برجام اشتباه است

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ایران اسلامی در منطقه آشوب‌زده غرب آسیا به برکت مجاهدت سرداران رشید و جوانان شهیدش در اوج اقتدار و امنیت است. البته سال‌های حساسی پیچ تاریخی مهمی را تجربه می‌کند که وحدت دولت، مجلس و مردم تحت اوامر مقام معظم رهبری […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ایران اسلامی در منطقه آشوب‌زده غرب آسیا به برکت مجاهدت سرداران رشید و جوانان شهیدش در اوج اقتدار و امنیت است. البته سال‌های حساسی پیچ تاریخی مهمی را تجربه می‌کند که وحدت دولت، مجلس و مردم تحت اوامر مقام معظم رهبری تضمین کننده پیشرفت و موفقیت ایران عزیز است.

وی افزود: کشور ایران در طول تاریخ شاهد ناملایمات و سختی‌های بسیاری بوده و همیشه از سوی قدرت‌های زمان مورد طمع بوده است. در همیشه تاریخ، ملت ایران با اتکاء به ظرفیت‌های بزرگ ایرانی و اسلامی خود دشمنان را نا امید کرد، امروز هم به سادگی و با مراجعه به مستندات استکبار جهانی باید فهمید که قدرت منطقه‌ای ایران و جایگاه ویژه آن در حل مشکلات منطقه‌ای و حتی دلیل عصبانیت استکبار و اقدامات اخیر آن‌ها است.

نماینده مردم اهواز در مجلس تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی کشور باید به این نکته توجه کند که برجام یکی از ابزار‌های تامین منافع ملی و اقتصادی است که نباید همه دستاورد‌های به دست آمده در کشور را به آن نسبت داد. گره زدن تمامی مسائل اساسی کشور به برجام از اشتباهات استراتژیک است. نباید مرتکب آن شد، جمهوری اسلامی ایران ابزار‌ها و روش‌های بسیار مهم‌تر و قوی‌تری برای حل مشکلات کشور و دستیابی به منافع و امنیت ملی دارد که مهم‌ترین آن سرمایه‌های اجتماعی کشور، همراهی و همدلی مردم ماست؛ بنابراین نصب العین قراردادن مواضع و پیش‌بینی‌های حکیمانه مقام معظم رهبری توسط مردم، مجلس و دولت می‌تواند ملت ایران را برای همیشه از این پیچ تاریخی با موفقیت عبور دهد.

یوسفی ادامه داد: اینجانب به عنوان احدی از نمایندگان ایران و مردم غیور خوزستان لازم می‌دانم از این تریبون به بیان مشکلات حوزه آموزش و پرورش و جامعه معلمان دراین زمان و در تقارن با هفته معلم بپردازم. جامعه فرهنگیان ذخایر کشور هستند و کم‌توجهی به ذخایر اجتماعی در واقع به انفعال کشیدن جامعه کشور است.

این نماینده مردم در مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش کشور، گفت: معلمان را دریابید. دیگر فرصت آزمون و خطا در این حوزه وجود ندارد، رها کردن جامعه معلمان و فرهنگیان یعنی رهاشدن دانش‌آموزان و آینده کشور، متاسفانه امروز برخورد سیاسی با معلمان بیشتر از برخورد منطقی و حرفه‌ای بوده و اغلب تصمیمات در این حوزه رنگ عوام‌گرایی و مسکن دارد. قوام و توسعه پایدار یک کشور قطعا وابسته به قوام و توسعه جامعه فرهنگی کشور بوده و توسعه پایدار در سایر حوزه‌ها وقتی عاید می‌شود که در زمین حاصل‌خیز فرهنگی اقدامات انجام شود.

وی با تاکید بر افزایش سهم آموزش و پرورش از تولید ناخالص ملی، افزود: در حال حاضر با فعالیت حدود ۱۳ میلیون نفر دانش آموز و یک میلیون کارمند در حوزه آموزش و پرورش متاسفانه تنها حدود ۴ درصد تولید ناخالص ملی به این حوزه اختصاص دارد، لذا تا ساختار اقتصادی کشور اصلاح نشود شاهد مشکلات روز افزون جامعه فرهنگی هستیم.

[ad_2]

Source link