گلایه سردار کوثری از اظهارات اخیر ظریف
گلایه سردار کوثری از اظهارات اخیر ظریف

[ad_1] خبرگزاری فارس: سردار محمداسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله سپاه تهران در نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که با عنوان «دهه پنجم انقلاب، باید‌ها و نبایدها» در حال برگزاری است، گفت: ما از ابتدای انقلاب هرکجا انقلابی عمل کردیم، موفق شدیم و هرکجا دچار تردید و تساهل شدیم دچار ناکارآمدی شده و به بن […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: سردار محمداسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله سپاه تهران در نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که با عنوان «دهه پنجم انقلاب، باید‌ها و نبایدها» در حال برگزاری است، گفت: ما از ابتدای انقلاب هرکجا انقلابی عمل کردیم، موفق شدیم و هرکجا دچار تردید و تساهل شدیم دچار ناکارآمدی شده و به بن بست رسیدیم یا اینکه کار به کندی پیش رفت.

وی افزود: رهبری بی بدیل و مردم ولایتمدار دو عامل مهم در موفقیت‌های ماست و هر کجا با این دو عامل وارد شدیم توانسته ایم موفق شویم.

کوثری در ادامه با اشاره به پیروزی ایران در جنگ تحمیلی گفت: در دوران جنگ سه کشور با همکاری داشتند، یکی سوریه بود، یکی لیبی که از نیمه راه از ما جدا شد و یکی هم کره شمالی که از وسط راه به ما پیوست، ولی در کل جوانان ما در آن دوران با همت و تلاش خود توانستند به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کنند.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه تهران خاطرنشان کرد: ما هرجا به جوانان و نیروی داخلی اتکا کردیم موفق شدیم، متاسفانه یک زمان دولتمردان برای حل مشکلات به سراغ غرب رفتند و از اینجا مشکلاتی هم برای ما ایجاد شد.

کوثری اظهار داشت: وقتی انقلاب به پیروزی رسید ولایت فقیه برای خیلی از سیاستمداران داخلی هم ناشناخته بود و امام براساس اسلام ناب محمدی یک ایده جدید را ارائه داد و گفت: مسیر ما براساس قرآن و احادیث است و ما نه با شرق کاری داریم و نه غرب و جمهوری اسلامی بر اساس حاکمیت ولایت شکل گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کسی مخالف رابطه با کشور‌های دیگر نیست، اظهار داشت: برخورد ما با کشور‌های دیگر باید براساس عزت باشد. اخیرا آقای ظریف اظهاراتی را در شورای روابط خارجی آمریکا داشت، ولی با صراحت مطالب گفته نشد. انقلاب ما اهدافی دارد که سیاست خارجی ما باید آن را پیاده کند، ولی متاسفانه این نیست.

کوثری در ادامه با اشاره به بزک چهره دشمن توسط برخی، یادآور شد: عده‌ای تلاش می‌کنند واژه دشمن را حذف کنند، ولی آیا نباید به کشور‌هایی که با ما دشمنی می‌کنند را دشمن بنامیم؟

کوثری در ادامه با وجود اشرافی گری در بین برخی مسئولان، تصریح کرد: وزیری می‌گوید من هزار میلیارد ثروت دارم، این ثروت از کجا آمده است؟ این‌ها باعث می‌شود که شعار‌های اصیل انقلاب مسئله دار شود و یکسری افراد دیگر حرف انقلابیون را گوش نکنند.

کوثری با بیان اشرافی گری در نظام اسلامی جایی ندارد، به ساده زیستی رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: به جرات می‌گویم، مطمئنا هیچکدام از ما حاضر نیستیم فرشی که رهبری در منزل خود دارد را در خانه خود بیاندازیم. این مسایل است که نماینده روسیه می‌گوید در دنیا رهبری اینچنین وجود ندارد.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات گفته می‌شود که چکار دارید مردم دیندار باشند یا نباشد، یا اینکه سیاست از دین جدا باشد، در صورتی که اسلام از ابتدا بر اساس سیاست اسلام جلو می‌رفت.

کوثری در ادامه اظهار داشت: زمانی که بنده در مجلس بودم دیدم آقای نوبخت با یک ابلاغیه ۳۷ درصد حقوق نهاد ریاست جمهوری و سازمان مدیریت افزایش داده بود. وقتی علت را پرسیدم گفتند که نخبگان زیادی در اینجا وجود دارد که اگر به آن‌ها نرسیم می‌روند! ولی آیا فقط در این دو نهاد نخبه وجود دارد؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره چالش‌های امنیتی کشور، تصریح کرد: چالش‌های امنیتی یکی درونی است و یکی بیرونی. درونی اینکه یک عده از همان ابتدا ساز مخالف زدند، یا آن عده‌ای که از نیمه راه بریدند یا غرب زدگان داخلی.

وی افزود: ما باید به مردم خدمت کنیم، علیرغم جوسازی‌هایی که علیه سپاه می‌شود شاهد خدمات رسانی سپاه هستیم.

وی در ادامه درباره سوالی پیرامون شبهاتی که درباره پیام رسان‌های داخلی وجود دارد، ادامه داد: در رابطه با پیام رسان‌های داخلی وظیفه اصلی به عهده دولت است، ولی ما داریم افرادی را آماده می‌کنیم که شبهات را پاسخ دهند.

ادامه دارد…

[ad_2]

Source link