۶۴۸۱ خودرو غیرقانونی ثبت سفارش و از گمرک ترخیص شدند
۶۴۸۱ خودرو غیرقانونی ثبت سفارش و از گمرک ترخیص شدند

[ad_1] خبرگزاری فارس: امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: گمرک به طرق مختلف از زمین، هوا و دریا واردات انجام می‌دهد و این واردات به صورت غیرقانونی از مبادی رسمی انجام می‌گیرد که کشور را فلج کرده است.   نماینده همدان با اعلام اینکه از هفته‌های پایانی پارسال تا امروز ۶۴۸۱ خودرو […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: گمرک به طرق مختلف از زمین، هوا و دریا واردات انجام می‌دهد و این واردات به صورت غیرقانونی از مبادی رسمی انجام می‌گیرد که کشور را فلج کرده است.

 

نماینده همدان با اعلام اینکه از هفته‌های پایانی پارسال تا امروز ۶۴۸۱ خودرو با ثبت سفارش غیرقانونی از گمرک ترخیص شده‌اند، گفت: در صورت عدم معرفی عوامل این تخلف، فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی نام آن‌ها را منتشر می‌کند.

امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: گمرک به طرق مختلف از زمین، هوا و دریا واردات انجام می‌دهد و این واردات به صورت غیرقانونی از مبادی رسمی انجام می‌گیرد که کشور را فلج کرده است.

وی با یادآوری اینکه پیش‌تر گفته بود ۵۵۰۰ خودرو به صورت غیرقانونی و به وسیله جعل سفارش‌ها وارد کشور شده است، اظهار داشت: رئیس‌کل گمرک و وزیر اقتصاد و دارایی طبق روش معمول خود این رقم را تکذیب کرده و خلاف واقع دانستند.

خجسته با اعلام اینکه از هفته‌های پایانی سال گذشته تا به امروز ۶۴۸۱ خودرو از طریق ثبت سفارش غیرقانونی از گمرک ترخیص شده‌اند، گفت: مستندات قانونی این ثبت سفارش‌ها و ترخیص غیرقانونی وجود دارد و هر مرجعی که ادعای کذب بودن آن را می‌کند ما آماده‌ایم مدارک را ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه ۴۲۴ خودرو از این میزان توسط نیروی انتظامی کشف شد، عنوان داشت: در ۲۶ اسفند سال گذشته مدیرکل دفتر بازرسی گمرک طی نامه‌ای به‌ظاهر محرمانه به گمرک‌های شهید باهنر، لنگه، تهران، قشم، گناوه، گفته است حسب نامه‌های محرمانه وزارت بازرگانی، تعداد ۶۴۸۱ خودرو سواری به روش غیرقانونی ثبت سفارش شده و طبق قانون همه مشمول قاچاق شدند و گمرکات موظفند بلافاصله طبق قانون مبارزه با قاچاق و قانون مجازات اسلامی علیه کلیه عوامل ذی‌مدخل به مراجع قضایی اعلام جرم کنند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به ناکارآمدی سامانه جامع گمرک، گفت: از همین سامانه که بسیار هم روی آن مانور دادند و از مبادی رسمی، واردات غیرقانونی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ما از همه مسئولان نظارتی و قضایی می‌خواهیم که ورود قدرتمندانه به موضوع ثبت سفارش‌های جعلی و ورود و ترخیص غیرقانونی خودرو از گمرک داشته باشند.

خجسته با یادآوری نامه‌های جداگانه خود به سران سه قوه و ارائه مستندات درباره قاچاق کالا از گمرک کشور، گفت: با همه تذکراتی که به وزیر اقتصاد و رئیس گمرک کشور دادیم، اصلاحی در عملکرد گمرک صورت نگرفت.

وی با تأکید بر ایستادگی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در برابر ورود غیرقانونی کالا به ویژه خودرو از مبادی رسمی کشور، اظهار داشت: هر نهاد یا دستگاه مسئولی که بخواهد ما حاضریم مستندات درباره ورود غیرقانونی کالا و خودرو را از گمرک در اختیارش قرار دهیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه بار‌ها از رئیس گمرک کشور خواسته است که در عملکرد گمرک در زمینه ورود و ترخیص کالا اصلاح صورت گیرد، گفت: در صورت عدم معرفی عوامل ثبت سفارش جعلی و ورود این ۶۴۸۱ خودرو به کشور، فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس این عوامل را معرفی و نام آن‌ها را منتشر می‌کند.

[ad_2]

Source link