رویا افشار بازیگر فیلم سینمایی ” ایستگاه اتمسفر” در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: فکر می کنم جشنواره فیلم فجر مشکل بسیاری بزرگی دارد و آن هم سیاسی بودن آن است و به گونه ای ایدئولوگ بر منافع ملی چیره می شود.
وی ادامه داد: جشنواره یک جشن بزرگ برای تمام مردم میهنمان به لحاظ هنری محسوب می شود تا ببینیم هنرمندان ما چقدر توانسته اند با روابط مردمی خودشان در دل مردم جای باز کنند نه اینکه در این جشن به لحاظ سیاسی چیزی را برای مردم بزرگ کنیم.

افشار همچنین تصریح کرد: به نظر من جشنواره فیلم فجر هنوز دارای این خاصیت است و تا وقتی که این خصوصیت را از دست ندهد، نمی تواند جشنواره ای ملی باشد.
وی اظهار کرد: آرزو می کنم که به مسائل ملی بودن در این جشنواره بپردازیم. البته شاید در ابتدا دشوار باشد اما واقعیت این است که این روش بهتر است چرا که روش ایدئولوژیک همیشه جواب نمی دهد.
بازیگر  فیلم سینمایی “ایستگاه اتمسفر” توضیح داد: اگر ما با مونولوگ های سیاسی وارد انتخابات هنری شویم، به طور یقین ضررهایی را تجربه می کنیم که در آینده غیر قابل جبران است و شاید هنرمندانی را از دست بدهیم که دیگر جایگزینی نخواهند داشت.

وی یادآور شد: امسال رویکرد سیاسی جشنواره بیشتر و پررنگ تر بود البته فکر می کنم بخش هایی از هیئت ها که وارد می شوند، با سلیقه های خود ورود پیدا می کنند و در همه نقاط دنیا نیز همین گونه است ولی موضوع این است که باید پشت این سلیقه ها کارشناسی هایی هم وجود داشته باشد.
افشار خاطرنشان کرد: فکر می کنم امسال چنین کارشناسی هایی وجود نداشته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی