به گزارش هفت روز خبر به نقل از سایت خبری لوکال، دیوید فورتنر سخنگوی پلیس دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که این فرد ۲۵ ساله اتریشی در آپارتمانش در شهر برانو ام این (Braunau am Inn) در شمال اتریش بازداشت شد.

این مرد که بنا به گزارشها، خود را هرالد هیتلر می نامد، بر اساس قانون سال ۱۹۴۷ که هر گونه تبلیغ ایدئولوژی نازی را جرم دانسته، بازداشت شده است.

مقام های پلیس در پی انتشار عکسهایی از این فرد در شبکه های اجتماعی در روزهای گذشته با ظاهری شبیه هیتلر در اطراف خانه محل تولد هیتلر در شهر برانو ام این، موضوع را بررسی و شخص مظنون را بازداشت کردند.

پلیس اعلام کرد این فرد که هنگام بازداشت هیچ مقاومتی نکرد، در اواسط ماه ژانویه (اواخر دی ماه) به شهر زادگاه هیتلر نقل مکان کرده بود.

این موضوع بار دیگر شهر کوچک ۱۷ هزار نفری برانو ام این در شمال اتریش در مرز آلمان را در مرکز توجه رسانه ها قرار داده است.

نمایندگان مجلس اتریش اواخر آذرماه با مصادره خانه محل تولد هیتلر موافقت کردند و بدین ترتیب به سال ها دعوای حقوقی با مالک این خانه پایان دادند، اقدامی که هدف از آن جلوگیری از تبدیل شدن این خانه در شهر برانو ام این در شمال اتریش به میعادگاهی برای نئونازی ها است.

طبق قانون مصوب پارلمان تریش، گرلینده پومر مالک این ساختمان که از سال ۱۹۷۲ آن را به دولت اتریش اجاره داده بود، غرامت دریافت خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که این خانه زردرنگ در خیابان سالزبورگر فورشتاد در مرکز تاریخی شهر برانو ام این چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد.

خانه بزرگ زردرنگی که هیتلر در ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ در آنجا متولد شد، در شهر کوچک «برونو ام این» در شمال اتریش واقع است و از سال ۲۰۱۱ تاکنون در پی اختلاف حقوقی دولت اتریش با مالک آن خالی است. دولت اتریش در ماه ژوییه (تیرماه) لایحه ای برای توقیف این خانه و خارج کردن آن از مالکیت «گرلینده پومر» تصویب و به پارلمان این کشور ارائه داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی