به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مجلس سنای آمریکا روز جمعه بزرگترین پیروزی دونالد ترامپ را در مقام رئیس جمهور جنجالی این کشور رقم زد: صلاحیت «نیل گورسچ» قاضی محافظه کار و گزینه منتخب ترامپ برای عضویت در هیأت قضات دیوان عالی آمریکا را علیرغم مخالفت گسترده سناتورهای دموکرات مورد تأیید قرار داد و بدین ترتیب، ترکیب محافظه کار بالاترین نهاد قضایی در ایالات متحده را حفظ نمود.

گفتنی است که کمیته قضایی مجلس سنا دوشنبه گذشته با یازده رأی موافق- در برابر نُه رأی مخالف- صلاحیت گورسچ را برای تصدی این سمت تأیید کرده بود.

اعضای دموکرات مجلس سنای آمریکا نیز در واکنش به این اقدام کمیته قضایی سنا و ممانعت از تأیید صلاحیت «نیل گورسچ» با یکدیگر متحد شدند.

در مقابل، سناتورهای جمهوریخواه کنگره آمریکا نیز متعهد شدند که به منظور تضمین عضویت مادام العمر این قاضی محافظه کار در هیأت قضات دیوان عالی، قوانین مجلس سنا را تغییر دهند.

شایان ذکر است که مجلس سنا روز جمعه با ۵۴ رأی موافق در برابر ۴۵ رأی مخالف صلاحیت گورسچ را برای تصدی مقام دائم العمر قضاوت در دیوان عالی آمریکا تأیید کرد. در این میان، سه سناتور دموکرات با پیوستن به سناتورهای جمهوریخواه به نفع گورسچ رأی دادند.

اکنون نیل گورسچ مسندی را در اختیار می گیرد که برای مدت زمانی طولانی (بیش از یکسال) بلامتصدی بوده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی