موضع ترامپ در قبال مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیلبه گزارش هفت روز خبر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، پایگاه خبری «دبکا» در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سفر ماه می به فلسطین اشغالی، درباره انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس اشغالی نیز سخن خواهد گفت.
دبکا افزود: دونالد ترامپ سوم ماه می در کاخ سفید در حالی میزبان «محمود عباس» خواهد بود که سه هفته بعد از دیدار با وی و پیش از سفر به بروکسل برای شرکت در نشست ناتو در ۲۵ می، به فلسطین اشغالی و پایتخت دو کشور عربی سفر خواهد کرد.
در ادامه این گزارش آمده است: دونالد ترامپ انتظار می‌رود در حالی که به فلسطین اشغالی سفر می‌کند برنامه خود در قبال روند صلح اسرائیل و فلسطین را بیان کند.
این سفر ترامپ با هدف برگزاری نشستی درباره صلح که با حضور مقامات اسرائیل و فلسطین و نیز مقامات دو کشور عربی برگزار می‌شود، انجام خواهد شد.
دبکا در ادامه به نقل از منابع خود در واشنگتن می‎نویسد که محمود عباس درخواست ترامپ برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را رد کرده اما با این وجود وی در کاخ سفید حضور پیدا خواهد کرد.
این پایگاه نوشت: به نظر می‌رسد که ترامپ این موضوع را واقع‌گرایانه‌تر در نظر بگیرد که با اسرائیل همکاری امنیتی داشته و از کمپین بین‌المللی ایجاد شده به وسیله محمود عباس علیه یهودیان را مهار کند و در عوض اسرائیل را وادار به محدود کردن شهرک‌سازی در سرزمین‌های فلسطینیان کند.
دبکا در ادامه به نقل از سناتور دموکرات ایالت فلوریدا نوشت که به عقیده من ترامپ در سفر خود و دیدار با مقامات اسرائیل، درباره انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی نیز سخن خواهد گفت زیرا زمانی که درباره این موضوع از وی سوال پرسیدم در پاسخ گفت یک ماه دیگر درباره این موضوع از من سوال بپرسید.
در ادامه این گزارش به نقل از ترامپ چنین آمده است: من به دنبال صلح میان اسرائیل و فلسطین هستم و دلیلی وجود ندارد که میان آنان صلح وجود نداشته باشد.
دبکا افزود: مقامات فلسطین روز ۲۹ آوریل به قاهره سفر کرده و با رئیس جمهور مصر دیدار کردند؛ در همین حال عبدالفتاح السیسی نیز قبل از سفر به واشنگتن برای دیدار با «ملک عبدالله» به امان سفر می‌کند؛ هدف این است که عبدالفتاح السیسی از رهبران عرب باشد که در برابر آمریکا چانه‌زنی کند.
این پایگاه در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ در این سفر قصد دارد که موضع و مقاومت نتانیاهو در برابر طرف عربی مذاکرات در قبال برخی از مسائل مورد نیاز برای صلح را کمتر کند نوشت: نتانیاهو در این مذاکرات باید تصمیمات بسیار مهمی را اتخاذ کند.
در پایان این گزارش آمده است: یک گام بسیار مهم در راستای نشست مذاکرات صلح خاورمیانه، در سفر عبدالفتاح السیسی به عربستان و دیدار وی با ملک سلمان در ۲۳ ماه آوریل برداشته شد و ما می‌توانیم آشکار کنیم که این سفر به وسیله «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا ترتیب داده شد که بسیاری از مسائل خاورمیانه در آن مطرح شد اما موضوع اصلی آن مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل بوده است، رئیس جمهور آمریکا در صورتی که تدابیر امنیتی این اجازه را بدهند اولین سفر خاورمیانه‌ای خود به قدس اشغالی را با سفر به  ریاض و حتی قاهره همراه خواهد کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی