فرادید| دختران افغانستانی که برای شرکت در مسابقات بین‌المللی رباتیک واشنگتن، ۲ بار با سد سفارت آمریکا مواجه شده بودند، سرانجام با دخالت دونالد ترامپ، مجوز ورود به این کشور را پیدا کردند.
به گزارش هفت روز خبر به نقل از فرادید، در حالی که عدم صدور روادید سفر برای شش دختر دانش آموز افغانستانی که درصدد حضور در مسابقات رباتیک در واشنگتن بودند، انتقادات گسترده‌ای را به همراه داشت، این دختران سرانجام توانستند وارد آمریکا شوند.
مسابقات بین‌المللی رباتیک برای شاگردان دوره دبیرستان قرار است از امروز در شهر واشنگتن برگزار شود و این مسابقات به میزبانی آمریکا، قبل از شروع با حاشیه‌های زیادی روبه‌رو شده است.
افغانستان بعد از ارسال درخواست برای صدور روادید سفر به سفارت آمریکا در کابل، جواب منفی گرفت و درخواست این افراد برای صدور روادید، برای بار دوم هم اجابت نشد. این اقدام با واکنش‌ها و انتقادات گسترده در آمریکا و افغانستان مواجه شد و حتی برنی سندرز سناتور شناخته شده آمریکایی از عدم صدور روادید انتقاد کرد.
در همین حال روز گذشته و در فاصله یک روز مانده به آغاز برگزاری مسابقات، رسانه‌ها از صدور روادید و  ورود این شش دختر افغانستانی به آمریکا خبر دادند. با دخالت دقیقه نودی دونالد ترامپ برای این شش دختر افغانستانی روادید صادر و آنها دیروز عازم امریکا شدند. عکس های زیر لحظه عزیمت این دختران از فرودگاه کابل را نشان می دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی