- هفت روز خبر - http://7roozkhabar.ir -

کارگاه تکمیلی مبانی «تئاتر فیزیکال» در رشت برگزار می شود

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار مهر، نشست خبری کارگاه تکمیلی مبانی آموزه های تئاتر فیزیکال با حضور رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت، بهرام نوری نویسنده، گوینده و مجری رادیو و تلویزیون و آرمین محتشمی بازیگر و مجری طرح کارگاه تئاتر فیزیکال شامگاه شنبه در آکادمی سینمایش برگزار شد.

در ابتدای این نشست مجری طرح کارگاه تئاتر فیزیکال با بیان این که این کارگاه دومین کارگاه آموزشی تئاتر فیزیکال در گیلان است، اظهار کرد: اولین کارگاه مبانی آموزش پایه تئاتر فیزیکال در گیلان برگزار شده اما در این طرح برای دومین بار در گیلان مبانی تکمیلی تئاتر فیزیکال توسط «حامد نصرآبادیان» استاد تئاتر دانشگاه تهران به علاقمندان یادگیری این هنر آموزش داده می شود.

آرمین محتشمی افزود:همزمان با برگزاری این کارگاه، نمایش عکس «گیت» در گالری «او» به همراه اجرای پایانی نمایش «فصل پنجم» نیز برگزار می شود.

وی با اشاره به عنوان طرح «از خزر تا خیلج فارس» گفت: بعد از اتمام دوره آموزشی هفت روزه این کارگاه ،به مدت چهار روز اجرای عموم خواهیم داشت.

محتشمی با اشاره به این که در پایان این دوره آموزشی چهار نفر از هنرجویان شاخص منتخب اجرا در کیش می شوند، اعلام کرد: چهار نفر از هنرجویان برتر در این زمینه برای اجرا در کیش انتخاب می شوند و چهار نفر از هنرجویان هم از کیش برای اجرا در رشت انتخاب شده تا تئاتر فیزیکال را در رشت اجرا کنند.

وی گفت: در پایان دوره هشت نفر منتخب هنرجویان کیش و رشت برای اجرا به گرجستان می روند.

شورای شهر رشت؛ حامی هنرمندان

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست با بیان این که جامعه تئاتری گیلان با کمترین امکانات تئاترهای خوبی را به روی صحنه می برد اظهار کرد: فعالیت و تلاش هنرمندان جوان و پیشکسوت در گیلان به ریشه تاریخی هنر در گیلان بر می گردد چون گیلان از دیرباز مهد فرهنگ و هنر بوده است.

رضا رسولی ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری این کارگاه گفت: این کارگاه آموزشی در یک فرایند آکادمیک باعث افزایش انگیزه در جوانان جویای هنر نیز می شود.

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر رشت همواره حامی هنرمندان بوده و در تلاش است تا بستر مناسب را برای ارتقای کمی و کیفی حوزه فرهنگ و هنردر رشت  فراهم کند.  

گفتنی است :کارگاه  تکمیلی مبانی آموزه های تئاتر فیزیکال از جمعه ششم مرداد به مدت چهار شب در آکادمی سینمایش رشت برگزارمی شود.