به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار مهر به نقل از رویترز، مایک مولوانی در به‌ روز رسانی اطلاعات مالی دولت در نیمه سال برای کنگره، تخمین‌های زده شده در اواخر ماه می را اصلاح کرد؛ اعدادی که دولت ترامپ در اولین برنامه هزینه‌کرد خود به کنگره ارائه داده بود. 

مولوانی گفت: از آن موقع تا کنون، کسری بودجه‌ای که برای سال بودجه‌ای کنونی ایجاد شده است ۹۹ میلیارد دلار، یا ۱۶.۴ درصد افزایش یافته و به ۷۰۲ میلیارد دلار رسیده است. برای سال ۲۰۱۸ کسری بودجه‌ای ۱۴۹ میلیارد دلار از آنچه قبلا پیش‌بینی شده بود بیشتر می‌شود و با ۳۳ درصد افزایش به ۵۸۹ میلیارد دلار می‌رسد.

این مشکل وقتی ایجاد شد که برنامه‌های دولت با تردید گسترده در میان اقتصاددانان و تحلیل‌گران مواجه شد. آنها شک داشتند که دولت با تقویت رشد اقتصادی و تغییر قوانینی مثل قانون «سلامت مقرون به صرفه» (ACA) بتواند کسری بودجه را جبران کند. اصلاح قانون ACA با مسیر دشواری در کنگره روبه‌رو شده است و دپارتمان بودجه کنگره روز پنج‌شنبه اعلام کرد که برنامه‌های دولت برای رشد اقتصادی و کاهش کسری بودجه خوش‌بینانه بوده است.

در نامه مولوانی به کنگره گفته شده است: انباشته شدن این معضل برای امسال و سال آینده ناشی از جمع آوری کمتر از حد تصور مالیات است.

انتظار می‌رود مالیات بر درآمد افراد و شرکت‌ها و سایر مالیات‌های جمع‌آوری شده برای سال جاری میلادی ۱۱۶میلیارد دلار از آنچه که دولت در ماه می پیش‌بینی کرده بود، کمتر باشد. مالیات‌های قابل دریافت در سال ۲۰۱۸ هم انتظار می‌رود ۱۴۰ میلیارد دلار از آنچه در ابتدا تخمین زده شده بود کمتر باشد.

هزینه برنامه سلامت نیروهای دفاعی نسبت به آنچه در ابتدا پیش‌بینی می‌شد، ۱۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷  و ۹ میلیارد دلار هم در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد داشت. مولوانی گفت: هزینه‌کردهای کلی در سال ۲۰۱۸، ده میلیارد دلار بیشتر خواهد بود.

این تخمین‌ها بر اساس قانون‌های موجود است و شامل تغییرات مطرح شده در قوانین سلامت، تامین اجتماعی یا سایر برنامه‌ها نمی‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی