افزایش ۷ درصدی ازدواج و کاهش ۱۷ درصدی طلاق در رفسنجان

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، یدالله موحد در جلسه با قضات شهرستان رفسنجان که در محل دادگستری این حوزه قضائی برگزار شد اظهار داشت: طی چهار ماهه‌ ابتدای سال جاری ۱۲ هزار و ۶۷۸ فقره پرونده وارد دادگستری رفسنجان شده است که در مقایسه با سال گذشته شاهد یک افزایش ۱۷ درصدی هستیم.

وی با بیان اینکه به طور متوسط در کشور به هر قاضی ۲ هزار و ۴۵ پرونده ارجاع شده است گفت: در دادسرای عمومی و انقلاب رفسنجان به هرقاضی در سال ۲ هزار و ۳۸۳ پرونده ارجاع شده که از متوسط کشوری بالاتر است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان ساخت: با تلاش‌های شبانه روزی قضات و کارکنان اداری از ابتدای سال جاری تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته موجودی شعب دادگستری رفسنجان ۲ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: متوسط زمان رسیدگی در دادسرای عمومی وانقلاب رفسنجان ۳۸ روز-دادگاه‌های رفسنجان ۸۹ روز و در مجموع متوسط زمان رسیدگی کل شعب حوزه قضائی رفسنجان در ۴ ماهه‌ی نخست سال جاری ۵۴ روز می‌باشد.

موحد بر اهمیت و ضرورت استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا تاکید کرد وافزود:در حاضر تنها ۳۹ درصد مراجعان به سیستم قضائی در رفسنجان در سامانه ثنا ثبت نام کرده اند که بایستی تدابیری اندیشیده شود تا کلیه ابلاغ‌ها به صورت الکترونیک صورت پذیرد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت:در سال گذشته ۳۳ هزار و ۴۵۹ فقره پرونده وارد دادگستری شهرستان رفسنجان شد و شاهد کاهش ۲۰ درصدی موجودی پرونده‌ها در پایان سال ۹۵ بوده ایم.   رئیس کل دادگستری کرمان گفت: با راه اندازی کارگروه تخصصی ویژه ازدواج و طلاق با محوریت دادگستری و همکاری سایر نهاد‌های مرتبط افزایش ۷ درصدی ازدواج ۷ درصد افزایش و طلاق ۱۷ درصد در شهرستان رفسنجان کاهش یافته است.

در ادامه مهدی بخشی معاون برنامه ریزی و توسعه قضائی دادگستری استان کرمان در جمع قضات رفسنجان گفت:اجرای برنامه‌های عملیاتی برنامه چهارم توسعه قضائی از سال آینده شروع خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی