به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر،  حجت الاسلام عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ضمن تقدیر و تشکر از گروه فن آوا به جهت توجه به مسائل فرهنگی و داشتن دغدغه در حوزه‌های فرهنگی مرتبط با فناوری اطلاعات، بیان داشت: ما نیازمند تلاش‌های فراوان در حوزه‌های فرهنگی مرتبط با فناوری اطلاعات به ویژه بحث بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی هستیم چرا که محصولاتی نظیر بازی‌های رایانه‌ای و به ویژه‌ بازی‌های موبایلی به جهت داشتن ویژگی‌ها و جذابیت‌های خاص، دارای ضریب نفوذ بالایی است.

حجت الاسلام محمدحسنی تاکید کرد: بیشترین استفاده کنندگان از این ابزار، قشر نوجوان و جوان جامعه هستند که مورد توجه و هدف دشمنان می‌باشند و دشمن به شدت در حال تلاش برای تاثیرگذاری فکری و روحی بر این قشر است؛ لذا در صورتی که ما دیر عمل کنیم و در این حوزه فعال نباشیم، دشمن قطعاً این کار را خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: فناوری‌های نو به ویژه در زمینه رسانه، در صورت عدم توجه ما تهدیدی جدی به حساب می‌آیند اما اگر در این حوزه تصمیم‌های آگاهانه و حرکتی هوشمندانه داشته باشیم، می‌توانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و حداکثر بهره‌برداری از آن‌ها را داشته باشیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: تجربه ما در بازی رایانه‌ای مبارزه در خلیج عدن که با استقبال چشمگیر نوجوانان و جوانان مواجه شد و به عنوان پرفروش‌ترین بازی ایران در چند سال گذشته قلمداد شده، مهر تأییدی بر این گفته است و نشان می‌دهد که ظرفیت بالایی در این زمینه وجود دارد و باید توجه و اقبال ویژه‌ای به این حوزه داشته باشیم. البته موضوعات فراوانی در ارتش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که قابلیت تبدیل شدن به بازی‌های بسیار جذابی برای جامعه مخاطب را داراست و از این مسیر می‌شود حس اقتدار و معنویت، صلابت، غرور ملی، خلاقیت، اعتماد به نفس و نیز بسیاری از اطلاعاتی که نوجوان و جوان امروز درباره فعالیت‌های ارتش نیاز دارد را در قالبی جذاب و هنرمندانه به وی منتقل کرد.

حجت الاسلام محمدحسنی افزود: اگر ما به درستی در این زمینه عمل کنیم، نوجوان و جوان ما دیگر به سراغ بازی‌های مخرب غربی که حامل فرهنگ و منش غرب است، نمی‌رود و به نوعی به تحکیم بنیان خانواده و روابط صحیح اجتماعی نیز کمک کرده و آن‌ها را بیمه می‌کنیم. بر این اساس، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش مصمم است در قالب یک کارگروه مشترک، ابتدا به احصاء اولویت‌های محتوایی پرداخته و سپس در تولید بازی‌های رایانه‌ای و یا موبایلی با توجه به آن اولویت‌ها همراهی و حمایت کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی