جابجایی استانداران در دولت دوازدهم / استاندارانی که از استانی به استان دیگر رفتند / کوچ استاندارانبه گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمد باقر نوبخت در جریان نشست خبری دیروز خود وقتی با سوال خبرنگاران در خصوص تغییرات استانداران مواجه شد، بیش از آنکه بر تغییرات تاکید کند، از جابجایی استانداران سخن گفت. امروز این جابجایی‌ها نمود یافت و از جلسه هئیت دولت خبر رسید که استانداران ۷ استان کشور مشخص شده‌اند؛ استاندارانی که اغلب آن‌ها میز و تشکیلات مدیریتی خود را از استانی به استان دیگر منتقل خواهند کرد.

در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حسن روحانی آقایان «فریدون همتی»، «عبدالمحمد زاهدی»، «موسی خادمی»، «محمد مهدی مروج الشریعه»، «اسماعیل تبادار»، «محمد احمدی» و «محمدعلی نجفی» به ترتیب به عنوان استانداران استان‌های هرمزگان، قزوین، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و البرز از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

۵ استانداری که امروز از هیئت دولت برای تصدی استانداری در کابینه دوازدهم رای اعتماد گرفتند در دولت یازدهم نیز استاندار بودند و یک استاندار نیز در سمت معاونت استانداری بوده است. همچنین یک استاندار دیگر نیز اگر چه در دولت قبل استاندار نبود، اما سابقه استانداری در دولت هشتم را دارد و در دولت یازدهم نیز نامش برای استانداری کرمانشاه مطرح شده بود.

فریدون همتی که به عنوان استاندار هرمزگان معرفی شده است، در دولت یازدهم عهده دار استانداری قزوین بود.

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در دولت یازدهم با انتخاب هیئت دولت در دولت دوازدهم استاندار قزوین خواهد بود.

موسی خادمی که به عنوان استاندار لرستان انتخاب شده است در دولت قبل استاندار بومی کهگیلویه و بویر احمد بود.

محمد مهدی مروج الشریعه که در دولت قبل معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی را عهده دار بود، در دولت فعلی استاندار خراسان جنوبی خواهد بود.

اسماعیل تباردار که در دولت هشتم، استاندار بوشهر بوده است در دولت یازدهم نیز از گزینه‌های تصدی استانداری کرمانشاه بود؛ وی با نظر موافق کابینه در دولت دوازدهم تصدی استانداری فارس را برعهده خواهد داشت.

محمد احمدی که در اوایل دولت یازدهم استاندار فارس بود، در دولت دوازدهم عهده دار استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

محمد علی نجفی استاندار گیلان در دولت یازدهم نیز در دولت دوازدهم استاندار البرز خواهد بود.   با تصمیم امروز کابینه، اولین جابجایی‌ها در دولت دوازدهم انجام شد و هفت استان کشور، استانداران خود را شناختند. افرادی که در دولت گذشته نیز – نه صرفا در استان‌هایی که امروز مسئولیت آن را برعهده گرفتند – ردای استانداری به تن داشتند. باید منتظر جابجایی‌های یا تغییرات بعدی باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی