به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار مهر، سیدعلی قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران پیش ازظهر چهارشنبه  در مراسم تجلیل از ۵۱ برتر کنکور سراسری سال ۹۶ بهشهر افزود: توسعه و پیشرفت دارای شاخص های پیدا و پنهان است که نیروی انسانی به عنوان یکی از شاخصه های مهم نقش اصلی در توسعه دارد و آموزش یکی از شاخصه های مهم این پیشرفت است.

قاسمی اظهار کرد: جامعه ای که به آموزش اهمیت می‌دهد و در این بخش سرمایه گذاری دارد؛ به رشد و بالندگی مورد نظر می رسد و جامعه ای با انسانهای خوب و موفق، امید به زندگی اش افزایش یافته و نرخ امید بالاتر می رود و بدون داشتن منابع طبیعی هم  رشد می کند.

وی گفت: امید و سلامت جامعه وابسته به آموزش و پرورش است و نرخ سرمایه گذاری در این بخش، نرخ رشد و توسعه جامعه را افزایش می دهد.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که اگر توجه مناسب و درستی به بخش آموزش نشود و آگاهی افزایش نیابد؛ به همان نسبت سلامتی افراد به خطر افتاده و نرخ امید به زندگی کاهش پیدا می کند.

قاسمی با اعلام اینکه ۸۶ درصد سرمایه گذاری در آموزش و پرورش برگشت پذیر است و باید در بخش آموزش دوران ابتدایی سرمایه گذاری و توجه ویژه داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه مدرسه و کلاس درس، مهمترین کانون برای رشد در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و.. است؛ یادآور شد: آموزش و پرورش بدون توجه به مدرسه و کلاس درس که هدف اصلی آموزش و پرورش است؛ نمی تواند به رشد کافی برسد.

این مسؤول گفت: تربیت انسان فرهمند، شایسته و شهروند خوب از اهداف آموزش و پرورش برای تعالی بخشی در جامعه است و مدرسه و کلاس درس، بستر رو به رشد آینده را تضمین می کند و مدیران باید به این بخش توجه ویژه داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در پایان با اشاره به اینکه دانش آموزان با پذیرش در کنکور وارد جامعه جدیدتری و آموزش های تخصصی در دانشگاه می شوند، گفت: توجه به علم آموزشی و دانشجوی واقعی بودن باید سرلوحه کار دانش آموزان باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی