به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه، حسین خدرویسی گزارشی از میزان قربانی و نذورات اهدایی مردم نیکوکار استان در عید قربان امسال ارائه کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه ارزش نذورات و قربانی های جمع آوری شده در عید قربان امسال از مرز یک میلیارد و ۳۶۵ میلیون تومان گذشته، گفت: این میزان قربانی و نذورات از ۱۴۰ پایگاه مستقر شده  و دفاتر این نهاد در شهرستان‌ها جمع آوری شده است.

خدرویسی با یادآوری اینکه در عید قربان سال ۹۵ حدود ۴۸۷ میلیون ریال نذورات از مردم خیر کرمانشاه جمع آوری شده، افزود: امسال میزان قربانی و نذورات جمع آوری شده در استان کرمانشاه در مقایسه با عید قربان سال گذشته از رشد ۱۷۴ درصدی برخوردار بوده است.

وی همچنین به آن دسته از کمک های مردمی که در عید سعید قربان به صورت نقد به پایگاه های امداد اهدا شده اشاره کرد و ادامه داد: کمک های اهدای مردم در عید قربان دارای محدودیت شرعی برای مصرف است از این رو این نهاد نذورات نقدی خیران را به گوشت گرم تبدیل و همراه با قربانی های مردم بین خانوارهای نیازمند و محروم در استان توزیع کرده است.

 مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه نذورات و قربانی های مردم استان کرمانشاه در همان روز عید بر اساس اولویت بین خانوارهای نیازمند توزیع شده، ادامه داد: امسال به هر خانوار نیازمند دو کیلوگرم گوشت قربانی اهدا شده است.

خدرویسی ضمن قدردانی از مشارکت خوب مردم خیر استان در عید قربان، ابراز امیدواری کرد: خیران با مشارکت حداکثری در جشن عاطفه های نیز یاری رسان این نهاد برای دستگیری از دانش آموزان نیازمند در آستانه سال تحصیلی جدید باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی